.
.
.

قصه دانشگاه ترامپ چیست و چه کسی ۲۵ میلیون دلار غرامت می پردازد؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دانلد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، در یک چرخش مهم حاضر شد ۲۵ میلیون دلار به شاکیان دانشگاه ترامپ بپردازد و این پرونده را ببندد.

در تمام طول مبارزات انتخاباتی، ترامپ تاکید داشت که هیچ خطایی در ارتباط با دانشگاه منصوب به او مرتکب نشده، و قاضی این پرونده را متهم به غرض ورزی و مکزیکی بودن کرد.

به گزارش رویترز، اریک شنایدرمن، دادستان شهر نیویورک روز جمعه اعلام کرد که ترامپ پذیرفته است تا مبلغ ۲۵ میلیون دلار به شاکیان این پرونده بپردازد.

اشنایدر گفت که ۶ هزار دانشجوی دانشگاه ترامپ طی دادخواستی از این دانشگاه شکایت کرده بودند، و او بارها از ترامپ خواسته بود تا با پرداخت غرامت به این پرونده خاتمه دهد. ترامپ پذیرفته است که ۱ میلیون دلار نیز به دادگاه شهر نیویورک غرامت بپردازد.

دانیل پتروچلی، وکیل ترامپ گفت که رئیس جمهوری منتخب آمریکا تصمیم گرفته تا احساسات شخصی خود را در این ماجرا کنار بگذارد و توجه خود را معطوف به مسائلی بکند که کشور با آن روبروست.

دانشجویان دانشگاه ترامپ شکایت کرده بودند که ۳۵ هزار دلار به این دانشگاه پرداخته اند تا راز موفقیت دونالد ترامپ در بازار معاملات املاک را بیاموزند، وعده ای که به باور آنها عملی نشده است.

گونزالو کوریر، قاضی دادگاه سن دیگو، که به این پرونده رسیدگی می کند از پرداخت غرامت ابراز خوشوقتی کرد و گفت امیدوار است که این فرایند باعث التیام بیشتر در جامعه آمریکا شود.