.
.
.

گفتگوی ترامپ با کیسینجر درباره ایران و روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئيس جمهور مننتخب آمریکا با هنری کسینجر وزیر خارجه پیشین این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

به گزارش در بیانیه صادره از سوی دفتر «دونالد ترامپ» آمده است: رئیس‌جمهور منتخب و «هنری کیسینجر» وزیر خارجه اسبق این کشور درباره ایران، روسیه، چین و اتحادیه اروپا به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

سایت تحلیلی Hill، گزارش داد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا با «هنری کیسینجر» وزیر خارجه اسبق آمریکا دیدار و درباره رخ دادها و مسائل مختلف جهان با وی به رایزنی و تبادل نظر پرداخت.

دربیانیه رسمی دفتر رئیس جمهور منتخب در این باره آمده است: «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا در نیوریورک با «هنری کیسینجر» وزیر خارجه اسبق این کشور دیدار و رایزنی هائی را به ویژه درباره موضوعات مرتبط با ایران، چین، روسیه و اتحادیه اروپا با وی داشته است.»

بیانیه مذکور می افزاید: «دیدار مذکور در سطحی عالی برگزار شد. ترامپ پس از این دیدار گفت که از مشاوره هائی که کیسینجر به من داد از وی تشکر می کنم.»

کسینجر چند روز پیش در مصاحبه ای گفته است که تا به حال با ترامب ملاقات نداشته است؛ اما اگر از من بخواهد که به ملاقات وی برم، حتما می روم.

وزیر خارجه پیشین آمریکا درباره روابط ترمب با ایران گفت: تهران احتمالا به شکلی صحیح به این نتیجه خواهد رسید که اکنون توافق هسته ای بیش از قبل شکننده است. اما حتی در برابر فشار زیاد نیز مقاومت بزرگی نشان خواهد داد و در عین حال به مطالعه و پژوهش در مورد ترامپ و شناخت وی ادامه می دهد. هیچ کس اطلاع زیادی در مورد سیاست خارجی وی ندارد.