.
.
.

ترامپ رئیس سیا، مشاور امنیت ملی و وزیر دادگستری خود را انتخاب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یکی از مسئولان تیم انتقالی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز جمعه اعلام کرد، ترامپ سه تن از کهنه‌سربازان محافظه‌کار و طرفدار خود را برای هدایت تیم امنیت ملی و اجرای قانون در آمریکا انتخاب کرد. دونالد ترامپ برای این منظور سناتور جفرسون سیشنز را جهت وزارت دادگستری و مایک پومپیو، عضو مجلس نمایندگان را برای ریاست آژانس اطلاعات مرکزی (سازمان سیا) انتخاب کرده است.

این عضو تیم ترامپ افزود: ژنرال مایکل فلین نیز برای پست مشاور امنیت ملی انتخاب شده است. کسی که به این سمت انتخاب می‌شود نیاز به تایید کنگره آمریکا ندارد.

عضو تیم ترامپ که نخواست نامش فاش شود، گفت: این سه نفر پیشنهاد ترامپ را پذیرفته‌اند و به زودی به شکل رسمی معرفی می‌شوند.

دشمن ایران در راس سی‌آی‌ای

مایک پمپیو
مایک پمپیو

انتخاب پومپیو، سناتور 52 ساله، برای ریاست آژانس اطلاعات مرکزی یک شگفتی به حساب می‌آید. او علاوه بر عضویت در کمیته تحقیق درباره حمله به سفارت آمریکا در بنغازی لیبی در سال 2012، عضو کمیته اطلاعات، انرژی و تجارت مجلس نمایندگان آمریکا نیز بوده است.

پومپیو پیش از این انتقادات ترامپ درباره توافق هسته‌ای با آمریکا را تکرار بوده، روز پنج‌شنبه در تویتر نوشت "منتظر برچیدن این توافق فاجعه‌بار با بزرگترین حامی تروریسم در جهان هستم".

پومپیو به عنوان نفر برتر دوره خود، از آکادمی نظامی وست‌پوینت فارغ‌التحصیل شده و به عنوان افسر نیروی زرهی فعالیت کرد. او همچنین فارغ‌التحصیل دانشکده حقوق هاروارد است و شرکتی برای تولید قطعات هواپیماهای نظامی و تجاری دارد.

مشاور امنیت ملی، نیاز به رای اعتماد ندارد

مایکل فلین
مایکل فلین

مایکل فلین، ژنرال سابق ارتش آمریکا و یکی از نزدیکترین مشاوران دونالد ترامپ است. او به دلیل گفتن حقایق درباره جنگ با افراط‌گرایان، در سال 2014 از آژانس اطلاعات دفاعی کنار گذاشته شد. برخی از افرادی که با فلین کار کرده‌اند، معتقدند کمبود مهارت‌ رهبری و روش مدیریت او منجر برکناری‌اش شده است.

وزیر دادگستری با ساخت دیوار در مرز مکزیک موافق است

جف سشنز
جف سشنز

با انتخاب سیشنز به عنوان وزیر دادگستری، در واقع دونالد ترامپ پاداش یکی از هوادارانش که سخنان آتشین او درباره مهاجران را تکرار کرده، می‌دهد.

سیشنز با هر گونه اقدامی برای اعطای تابعیت به مهاجرانی که مدارک رسمی ندارد، مخالف است و یکی از بیشترین علاقه‌مندان به سخنان ترامپ درباره ساخت دیوار در مرز مکزیک بوده است.

با این‌ حال، شان اسپایسر، عضو تیم انتقال ریاست‌جمهوری و سخنگوی کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه آمریکا به شبکه سی‌ان‌ان گفته است تا زمانی که ترامپ، خودش موضوع را اعلام نکند، این موضوع رسمیت ندارد.