فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تمایل جانسون کشتی‌گیر و بازیگر هالیوود به نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  پس از آن‌که تاریخی حرفه‌ای در کشتی کج برای خود ساخت و به «صخره» ملقب شد و پس از آن‌که به بازیگری در سینمای هالییود روی آورد، اکنون داوین جانسون در حال بررسی ورود به رین سیاست و احتمالا نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا است.

  جانسون ۴۴ ساله به خبرگزاری رویترز گفت: «هیجانی که در انتخابات ریاست‌جمهوری هفته‌گذشته آمریکا ایجاد شد، بار دیگر توجه عموم را به دنیای سیاست جلب کرد».

  جانسون که از قهرمانان سلسله فیلم‌های «فست اند فیوریس» است، گفت: «کشورم را دوست دارم. من به شدت ملی‌گرا هستم و احساس می‌کنم که رهبری مساله مهمی است. رهبری بزرگ و محترم بسیار حایز اهمیت است».

  جانسون در پاسخ به سوالی درباره احتمال نامزدی برای ورود به کاخ سفید گفت: «اگر احساس کردم که می‌توانم رهبری تاثیر گذار باشم و تیمی قوی و عالیرتبه دور خودم جمع کنم، به طور حتم این کار را انجام خواهم داد».

  این برای نخستین بار نیست که نام جانسون در دنیای سیاست مطرح می شود. پیشتر یکی از خبرنگاران روزنامه واشینگتن پست در حساب اینستاگرام خود نوشته بود که جانسون، «آینده سیاسی احتمالی پیش‌رو دارد».

  جانسون جمهوری‌خواه و از ایالات فلوریدا است؛ ایالتی که در انتخاب رئیس جمهوری بسیار تعیین کننده است.

  جانسون توضیح نداد که می‌خواهد از چه سمت سیاسی فعالیت‌های خود را آغاز کند اما گفت فعالیت‌هایش به عنوان تهیه کننده در هالییود، به او قدرت مدیرتی داده که امیدوار است بتواند در صحنه سیاسی پیاده کند.

  جانسون نخستین ورزشکار آمریکایی نیست که وارد جهان سیاسیت می‌شود. آرنولد شوارزینگر قهرمان زیبایی اندام و ستاره هالییود هم برای دو دوره پیاپی، حاکم ایالت نیویورک شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران