فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پسرخاله اسکاتلندی دونالد ترامپ از او خواست به جزیره مادری‌اش برنگردد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  پسرخاله اسکاتلندی دونالد ترامپ، با ارسال پیامی تبریک به مناسبت انتخاب او به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، از او خواست به جزیره "لویس" (Lewis) که تعدادی از اقوام مادری ترامپ در آن زندگی می‌کنند، بازنگردد.

  به گزارش نشریه انگلیسی "سان"، کالوم مورای، پسرخاله ترامپ نگران است، آمدن رئیس جمهور آمریکا، پای رسانه‌های جهان به این جزیره کوچک و آرام، جایی که مادر ترامپ "ماری آن" در آن به دنیا آمده را باز کند.

  کالوم در این خصوص می‌گوید: 8 سال از آخرین سفر ترامپ به این جزیره می‌گذرد. آن سفر یک سفر معمولی بود. ما خوشحالیم و به او افتخار می‌کنیم، اما حالا همه چیز تغییر کرده است. مطمئن نیستم اگر ترامپ اکنون بخواهد به اینجا سفر کند این جزیره از عهده این سفر بر خواهد آمد.

  دیگر اقوام ترامپ نیز در این‌باره می‌گویند: همه اینجا خوشحالند و به او افتخار می‌کنند. بالطبع ما منتظریم اوضاع اندکی آرام شده و این هیاهو فروکش کند. از جزیره لویس تا کاخ سفید راهی بسیار طولانی است ولی او کماکان پیوندهای مستحکمی با این جزیره دارد.

  دونالد ترامپ در سال 1946 در نیویورک و از مادری اسکاتلندی و پدری آلمانی که هر دو مهاجر بودند، به دنیا آمد. مادر او "ماری آن ماکلوید" در سال 1912 از پدر و مادری اسکاتلندی در جزیره لویس به دنیا آمد.

  لويس بخش شمالی جزیره لویس و هاری، بزرگترین جزیره مجمع‌الجزایر هبریدهای بیرونی، در شمال غربی اسکاتلند است و 1770 کیلومترمربع مساحت دارد. این جزیره زیبا علاوه بر اینکه افسانه‌ها، باورها، ادبیات و موسیقی خاص به خود را دارد، به دلیل شرایط طبیعی مناسب محل زندگی، مرال‌ یا گوزن قرمز، عقاب طلایی، خوک دریایی و تعدادی دیگر از حیوانات است. در این جزیره چندین منطقه طبیعی حفاظت‌شده وجود دارد. در گذشته‌های دور، این جزیره بخشی از مملکت جزایر غربی بوده و مردمش به زبان نورس باستان سخن می‌گفته‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران