فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دعوت از میشل اوباما برای شرکت در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا

  منبع: دبی- العربیه فارسی

  هنوز چند روز از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا نگذشته که کاربران اینترنتی با راه‌اندازی هشتگ #Michelle2020 از میشل اوباما درخواست کردند در انتخابات آینده کاندید شود.

  پس از آنکه هیلاری کلینتون در جنجالی‌ترین انتخابات تاریخ آمریکا از دونالد ترامپ شکست خورد، بسیاری از رای‌دهندگان به نتیجه انتخابات اعتراض کرده و برخی دیگر نیز به خیابان‌ها ریختند. هیلاری کلینتون نیز در سخنرانی پذیرش شکست، نیتجه انتخابات را "ناامید کننده و دردآور" توصیف کرد و گفت: نتیجه انتخابات نشان داد ملت آمریکا بیش از آنچه فکر می‌کردیم دچار دودستگی شده است. هیلاری همچنین خطاب به هوادارانش افزود: ما نباید از جنگیدن برای ارزش‌هایمان خسته شویم. در این لحظات سخت باید به یکدیگر باور داشته باشیم و خسته و ناامید نشویم. فصل‌های خوب باز خواهند آمد و کار هنوز مراحل آغازین است.

  در همین راستا کاربران اینترنتی با راه‌اندازی هشتگ #Michelle2020 از بانوی اول فعلی ایالات متحده برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا که در سال 2020 برگزار می‌شود، دعوت کردند. میشل اوباما از محبوب‌ترین زنان تاریخ معاصر آمریکاست و بعید نیست که هوادارانش از او بخواهند مجددا به کاخ سفید و دفتر بیضی شکل این کاخ، جایی که هشت سال محل کار همسر میشل اوباما بود، بازگردد. این در حالیست که باراک اوباما چنین احتمالی را رد کرده است.

  باراک اوباما گفته بود: "او [میشل] فردی با استعداد است و من به او افتخار می‌کنم ولی او شکیبایی و تمایلی برای کاندیدا شدن ندارد."

  یکی از کاربران توئیتر در زیر همین هشتگ خطاب به میشل اوباما نوشته است:" بانو اوباما، کشورت به تو نیاز دارد. می‌دانم که از سیاست متنفری ولی تو در جایگاه بی‌نظیری قرار داری که می‌توانی از طریق آن نیروها را برای شکست دادن دونالد ترامپ بسیج کنی. تو هیچگاه نخواسته‌ای که در این موقعیت باشی، اما اکنون تو در این موقعیتی."

  یکی دیگر از کاربران نوشته، اگر چه اینک، برای مطرح کردن این موضوع بسیار زود است، لیکن می‌توان به آینده امیدوار بود.

  در صورتی که میشل اوباما، برای ریاست جمهوری آمریکا کاندیدا شود، پس از هیلاری کلینتون، دومین بانوی اول آمریکا خواهد بود که برای ریاست جمهوری کاندید شده است.

  برچسب‌ها

  #Michelle2020

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران