.
.
.

ترامپ در سخنرانی پیروزی: رئیس جمهوری همه آمریکایی‌ها خواهم بود

رئیس جمهوری منتخب آمریکا خواستار کنار گذاشتن اختلاف های داخلی و اتحاد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی پیروزی خود اعلام کرد که رئیس جمهور همه آمریکایی ها خواهد بود

پس از اعلام پیروزی ترامپ در انتخابات، او به مقر کمپین خود در نیویورک رفت و گفت که تماسی تلفنی از هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات دریافت کرده که به او و هوادارنش تبریک گفت.

او افزود: «من هم به او و خانواده اش به خاطر این مبارزه سخت تبریک گفتم. هیلاری ساعت ها و زمان های طولانی فعالیت کرد. ما هم از او به خاطر تلاش هایش در خدمت به وطن تشکر می کنیم».

او تاکید کرد: «الان وقت آن رسیده که شکاف ها را پر کنیم، به چند دستگی ها پایان دهیم و متحد شویم تا ملتی یکپارچه و متحد شویم.»

او افزود: َمتعهد می شوم که رئیس جهوری همه آمریکایی ها باشم و این برای من مهم است. هرکس هم انتخاب کرده که با بنامزد هتر نباشد، من به سوی او می روم تا به من نصیحت هایش برای برای ساخت وطنی بهتر بگوید».

ترامپ با اشاره به کمپین انتخاباتی اش گفت: «آن چه انجام دادیم کمپین نبود، جنبشی از همه اقشار، نژادها و ادیان بود که متعهد به خدمت به ملت شدند و این تعهد ما است».

او ادامه داد: «خدمت به وطن راهی است برای تجدید آرزوی آمریکایی، از همه می خواهیم برای ساخت آمریکای بزرگ همکاری کنیم».

رئیس جمهوری منتخب آمریکا با اشاره به این که سال ها بازرگان بوده و امکانات آمریکا را شناخته است گفت: «هر آمریکایی خواهد توانست از تمام امکانات کشور استفاده کند».

او ادامه داد: «توسعه را چند برابر خواهیم کرد، برای اصلاح کشور و باز سازی زیر ساخت ها و ایجاد فرصت شغلی برای میلیون ها تن اقدام خواهیم کرد. به کهنه سربازان خدمت خواهم کرد».

او گفت: «طرحی برای اقتصاد کشور و توسعه در دست داریم، بزرگترین اقتصاد جهان خواهیم بود، برای آمریکا چیزی کمتر از بهترین نمی خواهم».

ترامپ به سیاست های خارجی اش هم پرداخت و گفت: «ما با همه کشورهایی که می خواهند با ما رابطه خوبی داشته باشند، روابط حسنه خواهیم داشت. به جامعه جهانی می گویم که منافع آمریکا را در صدر قرار می دهیم اما با همه کشورهایی که می خواهند با ما همکاری کنند، همکاری خواهیم کرد».