.
.
.

هیلاری کلینتون: نتیجه انتخابات نشان داد که ملت آمریکا دچار دودستگی شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دقایقی پیش هیلاری کلینتون، با حضور در جمع هوادارانش، درباره انتخابات روز گذشته آمریکا سخن گفت و شکست را پذیرفت.

هیلاری کلینتون در این سخنرانی که بیل کلینتون، رئیس جمهور اسبق و همسرش و همچنین تیم کین مدیر انتخاباتی‌اش را نیز به همراه داشت، خطاب به حاضران گفت: من خیلی متاسفم که نتوانستیم پیروز انتخابات شویم.

او نتیجه انتخابات را ناامید کننده و دردآور توصیف کرد.

او افزود: براساس قانون دونالد ترامپ رئیس جمهور است و باید به او کمک کنیم. ما علیرغم احساس ناامیدی، باید نتیجه انتخابات را بپذیریم. نتیجه انتخابات نشان داد که ملت آمریکا بیش از آنچه گمان می‌کردیم دچار دودستگی شده است.

او ادامه داد: ما باید از ارزش‌هایمان دفاع کنیم. رویای آمریکایی به اندازه کافی برای هر کسی بزرگ است، ما نباید از جنگیدن برای ارزش‌هایمان خسته شویم. در این لحظات سخت باید به یکدیگر باور داشته باشیم و خسته و ناامید نشویم. فصل‌های خوب باز خواهند آمد و کار هنوز در مراحل آغازین است. من متشکر و مفتخرم که در این رقابت شما را نمایندگی کردم. خداوند نگهدار شما و ایالات متحده آمریکا باشد.

او خطاب به دختران جوان حاضر در میان هوادارانش گفت: ناامید نشوید و به دنبال آرزوهایتان بروید و آنها را دنبال کنید. او با تشکر از همه هوادارانش، گفت: افتخار می‌کنم که زنان را در این انتخابات نمایندگی کردم.

هيلاری کلینتون همچنین گفت: من از این کشور برای همه آنچه به من داده است، سپاسگزارم و هر روز این نعمت‌ها را برمی‌شمرم. من خرسندم که یک آمریکایی هستم و بیش از هر زمان دیگری فکر می‌کنم که برای آمریکا، علیرغم اختلاف‌هایمان باید با همدیگر با احترام کار کنیم، روزهای خوب هنوز پیش روی ما هستند.

او از میلیون‌ها فرد داوطلبی که به درب تک‌تک منازل شهروندان آمریکایی رفتند و از شهروندان خواستند به هیلاری رای بدهند و آنها که در شبکه‌های اجتماعی از او حمایت کردند تشکر کرد و گفت: صدایتان را به شکلی آشکار به گوش همگان برسانید. من از همه کسانی که کمک مالی کردند نیز متشکرم. من همه عمرم را در دفاع از آنچه بدان ایمان داشتم گذراندم؛ گاهی پیروز شدم و گاهی شکست خوردم. از یاد نبرید که دفاع از آنچه به آن ایمان دارید، ارزشمند است.

هیلاری کلینتون در سخنرانی‌اش همچنین از باراک و میشل اوباما برای هشت سال "رهبری بی‌نظیر آمریکا" تشکر و قدردانی کرد.