.
.
.

مسئولان آمریکایی: از کار افتادن برخی کامپیوترهای رای گیری باعث اشتباه در شمارش آرا نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسئولان انتخاباتی در سه استان ایالت پنسیلوانیای آمریکا گفتند که معتقدند، از کار افتادن برخی از کامپیوترهای رای گیری، باعث اشتباه در شماری آرا نخاهد شد.

این در حالی است که برخی گزارش ها می گوید، کامپیوترهای رای گیری که به صورت لمسی کار می کند، باعث تغییر برخی از آرا در ایالت شده است.

مسئولان انتخاباتی در استان های کامبرلند، بری و باتلر در ایالت پنسیلوانیا به خبرگزاری رویترز گفتند که هیچ دلیلی وجود ندارد که گمان کنیم اشکالات پیش آمده، باعث بشود آرای یک حزب به زیان حزبی دیگر بالاتر رود.

این مسئولان افزودند که رای دهندگان، با نگاه کردن با مانیتورها و چک کردن آن ها، می توانند اشتباهات احتمالی در رای دادنشان را رصد کنند.

پیش از این، دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به طور تلویحی از وجود «مشکلاتی» در روند رای گیری در انتخابات سخن گفته بود که می تواند باعث تعویق اعلام نتایج شود.

ترامپ گفت که کامپیوترهای انتخاباتی، رای جمهوری خواهان را به آرای دمکرات تبدیل می کند.

برخی از رای دهندگان آمریکایی هم از صف های طولانی رای، از کار افتادن برخی از کامپیوترهای رای گیری و برخی از مزاحمت های محدود خبر داده اند؛ اما نگرانی از وجود مشکلات بیشتر تا کنون شکل واقعی به خود نگرفته است.