.
.
.

انتخابات آمریکا.. از کار افتادن برخی کامپیوترهای رای گیری و هشدار ترامپ نسبت به تقلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی از رای دهندگان آمریکایی از صف های طولانی رای، از کار افتادن برخی از کامپیوترهای رای گیری و برخی از مزاحمت های محدود خبر داده اند؛ اما نگرانی از وجود مشکلات بیشتر تا کنون شکل واقعی به خود نگرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برخی از گروه های فعال حقوق مدنی اعلام کردند که برخی از مزاحمت ها در بعضی از حوزه های رای گیری در پنسیلوانیا و فلوریدا هنگام حضور هواداران دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون نامزدهای احزاب جمهوری خواه و دمکرات در انتخابتا ریاست جمهوری روی داده است.

اما یک منبع در حزب دمکرات گفته است که کمپین کلینتون، با مشکلات برنامه ریزی شده بیش از حد معمول مواجه نبوده است.

در همین حال، ترامپ علیه هیئت ثبت نام رای دهندگان در منطقه کلارک کاونتی واقع در نوادا شکایت کرد. او گفته که کی حوزه رای گیری در لس آنجلس، هفته گذشته اجازه داد تا یک مرکز رای گیری در نوادا، به صورت غیر قانونی باز بماند و مردم روبرویش برای رای دادن صف کشیدند.

نوادا جزو ایالت های معدودی است که اجازه رای دادن زود هنگام را می دهد.

ترامپ بارها گفته که انتخابات شاهد «تقلب» خواهد بود، اما مدرکی در این باره ارائه نداد.

نامزد حزب جمهوری خواه، از هوادارنش خواسته هرگونه نشانه ای از بازی با آرا را رصد کنند. این در حالی است که تحقیقات متعددی نشان داده که بازی با آرای انتخابات در ایالات متحده، بسیار نادر است.

ترامپ سه شنبه در مصاحبه تلفنی با شبکه فاکس نیوز گفت که پیش از پذیرش آرای انتخابات باید ببیند که «سیر انتخابات چگونه پیش می رود». او با اشاره به تخلف های احتمالی، نسبت به تقلب در انتخابات هشدار داد.