.
.
.

به چهار دلیل انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا تاریخی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آمریکایی ها سه شنبه 8 نوامبر پای صندوق های رای رفتند تا رئیس جمهوری خود را انتخاب کنند. بدین ترتیب ساعتی که در آن شمارش آرا آغاز می شود، در حال نزدیک شدن است. به چهار دلیل، این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا «تاریخی» است.


1- برای نخستین بار در تاریخ آمریکا، یک زن به دست یابی به پست ریاست جمهوری نزدیک می شود. با این وجود درباره این موضوع، زیاد نشنیده ایم. شاید دلیل این باشد که خود هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات، در تبلیغات انتخاباتی خود، این مساله را مطرح نمی کند.

2- برای نخستین بار در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، یکی از نامزدها، بازرگانی خارج از دایره زندگی سیاسی است، مساله ای که به آن عامل تغییر دهنده روش عادی اداره فعالیت ها توسط روسای جمهوری پیشین در واشینگتن می تواند باشد.

3- برای نخستین بار یکی از نامزدها که از قطب های احزاب سیاسی است، تا یک هفته پیش از انتخابات، از سوی دفتر پلیس فدرال (FBI) درباره او تحقیق می شد. ماجرا به هیلاری کلینتون باز می گردد که درباره استفاده او از ایمیل شخصی در نامه نگاری های رسمی توسط پلیس فدرال تحیقیق می شد که در نهایت، یک روز پیس از انتخابات، تبرئه او از سوی پلیس فدرال اعلام شد.

4- برای نخستین بار مردی در پی رسیدن به کاخ سفید است که به نیتش برای تجاوز جنسی به یک زن، افتخار کرده است. این کار را دونالد ترامپ انجام داده است

بیشترین بازدید موضوعات مهم