.
.
.

انتخابات آمریکا...ترامپ و کلینتون در نیویورک رای دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه، حدود ساعت 16 به وقت گرینویچ، با ریختن رای خود در صندوق مستقر در مدرسه 59 منهتن در شهر نیویورک، در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مشارکت کرد.

ترامپ در حالی که کت و شلوار تیره و کرواتی آبی رنگ به تن داشت، با خودروی لیموزین به هماره همسرش ملانیا، به صندوق رای رسید.
پیش از این، هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات نیز در شهر نیویورک، رای خود را به صندوق ریخته بود. کلینتون دو ساعت پس از آغاز رای گیری، به همراه شوهرش بیل کلینتون رئیس جمهوری اسبق آمریکا، پای صندوق رای رفت.

ترامپ پای صندوق رای

صندوق های رای در 9 ایالت ساحل شرقی آمریکا، ساعت 6 صبح سه شنبه (11 گرینویچ) درهای خود را برای رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گشوده بودند. در این انتخابات، دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه و هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات، با یکدیگر رقابت می کنند.

رای دهندگان ساحل شرقی در کنتیکت، ایندیانا، کنتاکی، ماین، نیوهمپشایر، نیوجرسی، نیویورک، ورمونت و ورجینیا، ریختن رای های خود را صندوق ها آغاز کردند. صندوق های دیگر ایالت های در ساعت های آینده باز خواهد شد.

در برخی از ایالت ها، همزمان، انتخابات میاندوره ای کنگره برگزار می شود.

نخستین منطقه در کشور

روستای دیکویسل نوچ در ایالت نیوهمپشایر واقع در نزدیکی مرزهای آمریکا، در سنتی که از سال 1960 تا کنون ادامه دارد، نخستین منطقه ای بود که در آن انتخابات برگزار شد.

7 رای دهنده در این روستا، ساعت 5 صبح به وقت گرینویچ، رای خود را به صندوق انداختند. کلای اسمیث نخستین شهروند آمریکایی بود که در انتخابات ریاست جمهوری رای داد.

لحظاتی پس از آن، مدیر این مرکز رای گیری، پیروزی هیلاری کلینتون را در این روستا اعلام کرد. کلینتون موفق شد 4 رای بیاورد، دونالد ترامپ دو رای را از آن خود کرد و گری جانسون نامزد مستقل هم یک رای به دست آورد.

رسیدن هیلاری کلینتون به نیویورک

یک ساعت پیش از آغاز انتخابات، هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات، به همراه خانواده اش که از همسرش بیل کلینتون و دخترش چلسی، پس از آخرین سفر تبلیغاتی، به نیویورک رسید.

بازگشت هیلاری کلینتون پس از سفر تبلیغاتی به 4 شهر در کمتر از 24 ساعت بود.

دونالد ترامپ هم تبلیغات انتخاباتی خود را در میشیگان به پایان رساند. او از آمریکایی ها خواست به او رای دهند تا آمریکا همواره اول بماند.

هیلاری کلینتون

روز تاریخی در نیویورک

روز سه شنبه، نیویورک در وضعیت آماده باش بی سابقه ای به سر می برد. دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری قصد دارند در این شهر، نتایج انتخابات را پی گیری کنند؛ مساله ای که باعث شد شهر برای بزگترین استقرار نیروهای پلیس خود را آماده کنند.

اقدام های امنیتی گسترده پس از آن اتخاذ شد که مقام های فدرال، گزارش هایی تهدید آمیز از احتمال حملات گروه القاعده به شهرهای نیویورک، تگزاس و ویرجنیا در روز انتخابات دریافت کرده بودند.

آماده باش در نیویورک
آماده باش در نیویورک

از سال 1944، روز سه شنبه نخستین باری است که نامزدهای دو حزب اصلی در انتخابات ریاست جمهوری، در نیویورک به سر می برند. در آن سال توماس دیوی نامزد جمهوری خواه و حاکم نیویورک، تلاش کرد مانع از رای آوردن فرانکلین روزولت در دور دوم انتخابات شود.