.
.
.

شهروندان کشورهایی که بدون ویزا به کانادا سفر می‌کردند ملزم به اخذ ویزای اینترنتی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری فرانسه به نقل از جان مک کالم وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرد: شهروندان کشورهایی که با کانادا قرارداد سفر بدون ویزا دارند و همچنین شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از پنج‌شنبه هفته آینده باید در مبادی ورودی این کشور، اجازه الکترونیکی سفر خود را ارائه کنند.

پیش‌بینی می‌شد که امکان سفر بدون ویزا به کانادا از 15 مارس گذشته متوقف شود لیکن به دلایل لجستیکی، این موضوع ابتدا تا 30 سپتامبر و سپس تا 10 نوامبر به تعویق افتاد.

از پنج‌شنبه 10 نوامبر 2016 همه مسافران به مقصد کانادا می‌باید از طریق اینترنت اجازه سفر درخواست کرده و بابت آن هفت دلار کانادا بپردازند. وزارت مهاجرت کانادا اعلام کرد از ابتدای آگوست 2015 بیش از 2 میلیون و 300 هزار اجازه سفر صادر کرده که اعتبار هر کدام از آنها 5 سال است.

این موضوع شامل همه شهروندان کشورهایی است که امکان سفر بدون ویزا به کانادا را دارند، می‌شود. مسافرانی که برای سفر به دیگر کشورها، وارد سالن ترانزیت فرودگاه‌های کانادا می‌شوند، نیز مشمول این موضوع می‌شوند.

جان مک کالم در این‌باره گفت: این برنامه، امنیت شهروندان کانادا را تامین می‌کند، زیرا امکان بررسی صلاحیت مسافران، پیش از آنکه سوار هواپیما شوند را ممکن کرده و از ورود افرادی ممنوع‌السفر به کانادا جلوگیری می‌کند.

مقامات کانادایی گفته‌اند که شهروندان اکثر کشورها می‌توانند در عرض چند دقیقه، اجازه سفر را کسب کنند. از ورود کسانی که فاقد این اجازه‌نامه باشند، به هر هواپیمایی به مقصد کانادا، جلوگیری خواهد شد.

ملکه الیزابت دوم که رئیس افتخاری کانادا به شمار می‌رود و همچنین اعضای خانواده سلطنتی از این قانون مستثنی شده‌اند، لیکن سایر بریتانیایی‌ها ملزم به درخواست اجازه‌نامه الکترونیکی سفر هستند.

شهروندان ایالات متحده و فرانسوی‌های مقیم سان پییر و میکلون که ناچارند برای سفر به فرانسه، به شکل ترانزیت از کانادا عبور کنند و همچنین مسافران هواپیماهایی که در خاک کانادا فرود اضطراری داشته باشند، نیز از این قانون مستثنی شده‌اند.

سان پییر و میکلون مجموعه از اراضی فرادریایی خودگردان فرانسه، در شمال غربی اقیانوس اطلس و در نزدیکی نیوفاندلند است.