.
.
.

اتحادیه اروپا ۱۰ شخصیت سوری را به خاطر بمباران حلب تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اتحادیه اروپا پنجشنبه ۲۷ اکتبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که ده شخصیت نزدیک به بشار اسد رئیس نظام سوریه را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

فرانسه و بریتانیا، فشارهای بسیاری برای بلوکه کردن اموال و ممنوع السفر کرن این افراد اعمال کردند. این اقدام در واکنش به بمباران صدها غیرنظامی در مناطق محاصره شده شرق حلب صورت می‌گیرد. این مناطق در کنترل مخالفان حکومت سوریه قرار دارد و توسط جنگنده‌های روسیه و نظام اسد بمباران می‌شود.

اما بریتانیا و فراسنه در متقاعد کردن کشورهای اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های مشابه علیه مسئولان نظامی روس به خاطر بحران انسانی در حلب شکست خوردند. از جمله مخالفان تحریم مقام‌های روس، ایتالیا است که نگران ضرر دیدن منافع تجاری‌اش با مسکو است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا نام ده شخصیت سوری را که مورد تحریم قرار گرفتند، روز جمعه منتشر خواهد کرد. این شخصیت‌ها به عنوان «مسئولان نظامی بلندپایه و شخصیت‌های برجسته مرتبط با نظام (اسد)» معرفی شده‌اند.

بدین ترتیب شمار شخصیت‌هایی که به خاطر بحران سوریه توسط اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند، به ۲۱۷ تن می‌رسد. در گذشته شخصیت‌هایی ایرانی هم در این ارتباط تحریم شده بودند. صنعت نفت و بانک مرکزی سوریه علاوه بر ۶۹ شرکت سوری، در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا قرار دارند.