.
.
.

دختربچه 4 ساله روس که به 7 زبان زنده از جمله عربی صحبت می‌کند!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کانال یک روسیه در یکی از برنامه‌های خود میزبان دختربچه‌ای حدودا چهار ساله‌ بود که به 7 زبان زنده جهان از جمله روسی، انگلیسی، عربی، فرانسوی، چینی، اسپانیایی و آلمانی صحبت می‌کند.

«بلا دواتکینا» 4 سال پیش در مسکو به دنیا آمد و سه‌شنبه گذشته میهمان برنامه "نابغه‌ها" در کانال یک روسیه بود.

در این برنامه با او به زبان روسی مصاحبه شد اما همزمان 6 میهمان دیگر حضور داشتند که به 6 زبان دیگر با «بلا» صحبت کردند.

آنچه بیش از همه شفگت‌انگیر بود توانایی این دختربچه به صحب کردن به دو زبان عربی و چینی بود بطوریکه او در این برنامه با میهمان عرب به زبان عربی فصیح صحبت کرد.

به نوشته سایت «Weird Russia» آنجلینا، مادر این دختربچه می‌گوید که دخترش را در یک محیط چند زبانه قرار داده است. او برای نخستین بار زبان انگلیسی را فرا گرفت و سپس دخترش را به پرستاران بچه از ملیت‌های مختلف سپرد و نیز برنامه‌های تلویزیونی کودکان به 6 زبانی که در کنار روسی آموخته به «بلا» کمک کرد که این زبان‌ها را بیاموزد.

به نوشته سایت «Metronews.Ru» خانواده «بلا» از زمانی که این دختربچه 10 ماهه بود تصمیم گرفتند او را با زبان‌های مختلف آشنا کنند و اینک او در حال فراگیری زبان ایتالیایی است.

افزون بر این «بلا» کوچلو با زبان اشاره ناشنوایان نیز آشنایی دارد.

بسیاری از پژوهش‌های علمی تاکید دارد که کودکان در صورت فراهم بودن شرایط می‌توانند به طور همزمان چند زبان را بیآموزند. آشنایی با چند زبان به ویژه زبان‌های زنده جهان افراد را با فرهنگ‌های مختلف آشنا کرده ضمن ایجاد توان دیگرپذیری قدرت یادگیری را در آنان توقیت می‌کند.

بلا در کنار پدر و مادرش که تنها به زبان النگلیسی به عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند و در عکس دیگر در کنار پرستار چینی خود دیده می شود