.
.
.

تصویری..نیکلاس کیج در جستجوی بن‌لادن.. فیلمی برگرفته شده از داستانی واقعی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیکلاس کیج ستاره پر آوازه سینمای آمریکا، در فیلمی درباره اسامه بن‌لادن رهبر پیشین گروه القاعده ایفای نقش کرده است.

بخش‌های زیادی از این فیلم که «ارتش یک نفره» نام دارد، در مراکش فیلمبرداری شده است. ویدیوی تبلیغاتی این فیلم که کارگردانی آن را لری چارلز بر عهده دارد، منتشر شده است.

فیلم عجیب به نظر می‌رسد، اما در حقیقت برگرفته شده از داستان واقعی یک آمریکایی با نام گری فاکنر است که نقش او را نیکلاس کیج بازی می‌کند. این آمریکایی در حالی که یک شمشیر، یک خنجر و یک کلت کمری در اختیار داشت، برای دستگیری بن‌لادن به پاکستان رفته بود.

همچون بسیاری از فیلم‌های آمریکایی که در مراکش فیلم‌برداری شده‌اند، صحنه‌هایی در این کشور فیلمبرداری شده که جای دیگر روی داده‌اند؛ همچون فصل آینده فیلم «پریزون بریک» که ماجراهایش در یمن روی می‌دهد اما در مراکش فیلمبرداری شده است.

برخی کاربران یوتیوب نسبت به کیفیت فیلم تشکیک می‌کنند. یکی از کاربران زیر ویدیویی تبلیغاتی نوشته است:‌ «این فیلم بدترین فیلم اما در عین حال سرگرم کننده خواهد بود».

کاربری دیگر نوشته است‌: «من ۱۰۰درصد مطمئنم که این فیلم درباه خود اسامه بن‌لادن خواهد بود».

در داستان واقعی، فاکنر شمشیر را از یک حراجی اینترنتی خریده بود. هر چند همه می‌دانند او در ماموریتش موفق نشد، اما در آمریکا با انتشار اخبار تلاشش، به شهرت رسید و به شوهای تلویزیونی راه یافت.
 در این فیلم کمدی راسل برند یک بار دیگر در فیلمی سینمایی بازی می‌کند.

فیلمنامه این فیلم را اسکات راتمن و راجیو جوزف نوشته‌اند که پیش از این کمدی ورزشی «روز انتخاب» کوین کاستنر را نوشته بودند. این فیلمنامه بر مبنای مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۰ توسط کریس هیت نوشته و در مجله GQ منتشر شده بود، نوشته‌ شده است. رین ویلسون، دنیس اوهیر و کن مارینو دیگر بازیگران این فیلم هستند.

صحنه‌ای از فیلم