فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اکوادور اینترنت مدیر ویکیلیکس را قطع کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  سایت ویکیلیکس دوشنبه ۱۷ اکتبر اعلام کرد که دولت اکوادور اینترنت جولیان آسانژ بنیانگذار و مدیر این سایت را قطع کرد؛ بدین ترتیب، اکوادور زیر فشار دولت‌های آمریکا و بریتانیا که آسانژ را به انتشار اسنادی مضر امنیت ملی خود می‌کنند، سر خم کرد.

  سایت ویکلیکس در بیانیه خود نوشت:‌ «می‌توانیم تاکید کنیم که اکوادور از روز شنبه ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت گرینویچ، ساعاتی پس از انتشار یکی از سخنرانی‌های هیلاری کلینتون در گولدن ساکس، اینترنت آسانژ را قطع کرد».

  از ماه می سال ۲۰۱۲، آسانژ در سفارت اکوادور در بریتانیا، زندگی می‌کند. پس از آن‌که دادگاهی بریتانیایی، حکم تسلیم او را به سوئد برای محاکمه به اتهام آزار جنسی دو زن تایید کرد، اکوادور به آسانژ پناهندگی سیاسی داد.

  دولت اوکوادور هیچ توضیحی تا کنون درباره قطع اینترنت از آسانژ ارائه نداده اما ژویلاوم لونج وزیر امور خارجه این کشور گفته است که آسانژ همچنان تحت حمایت دولت اکوادور قرار دارد.

  او ادامه داد شرایطی که باعث شد اکوادور به آسانژ پناهندگی بدهد، همچنان پا برجا است.

  در دو هفته گذشته، مسئولانی در حزب دمکرات و همچنین سازمان‌های دولتی آمریکا، دولت روسیه و مسئولان بلندپایه‌ای در این کشور را به حملات سایبری علیه این حزب پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری پیش روی آمریکا متهم کردند.

  سایت ویکیلیکس یکی از مهم‌ترین سایت‌هایی بود که اطلاعات درز یافته از حزب دمکرات را منتشر کرد.

  آسانژ از منبعی که اطلاعات را به او دادند، پرده برنداشت اما تاکید کرد که ارتباطی با حمله سایبری روسیه ندارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران