.
.
.

کره شمالی: به آمریکا حمله هسته‌ای پیش‌دستانه خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لی یونگ پیل از مقام‌های ارشد کره شمالی گفت که این کشور آماده دست زدن به یک حمله هسته‌ای پیش‌دستانه به آمریکا در صورت لزوم است.

روزنامه دیلی‌میل بدون این‌که بگوید سمت لی یونگ پیل در حکومت کره شمالی چیست و تنها به ذکر این نکته بسنده کرده که از مقام‌های ارشد کره شمالی است، به نقل از او نوشت:‌ «یک حمله هسته‌ای پیش‌دستانه چیزی نیست که تنها در انحصار آمریکا باشد. اگر ما ببینیم که آمریکا این کار را علیه ما انجام می‌دهد پس ما خودمان آن را اول انجام می‌دهیم و تکنولوژی آن را داریم».

لی یونگ پیل خاطرنشان کرد: «کره شمالی همچنان از بابت اینکه آمریکا به دنبال هدف قرار دادن این کشور با سلاح‌های هسته‌ای است، عصبانی بوده و معتقد است رزمایش‌های نظامی که آمریکا در تابستان در نزدیکی مرزهای کره شمالی برگزار کرد، هدفشان کنار زدن کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی از قدرت بوده است».

لی یونگ پیل، خاطرنشان کرد: «آمریکا سلاح‌های هسته‌ای را در نزدیکی سواحل ما مستقر کرده و می‌تواند کشور ما، پایتخت ما و کیم جونگ اون، رهبر عزیز ما را هدف قرار دهد. ما تا زمانی که تهدید هسته‌ای از جانب آمریکا علیه ما وجود دارد عقب‌نشینی نخواهیم کرد».

این در حالی است سامانتا پاور، سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز در مصاحبه با شبکه ان بی سی نیوز، گفته بود: «ما باید فشارها را علیه کره شمالی افزایش دهیم زیرا تهدید این کشور تنها علیه آمریکا یا جمهوری کره نیست بلکه تهدیدی علیه بشریت است».

به گفته لی یونگ پیل، کره شمالی در دست زدن به ششمین، هفتمین یا هشتمین آزمایش هسته‌ای تردید نخواهد کرد.

وی تاکید کرد: «این موضع ناشی از این است که رزمایش‌های آمریکا و کره جنوبی در نزدیکی سواحل ما هرچه بیشتر تهاجمی می‌شود».

وی مدعی شد: «تحریم‌های بیشتر جلوی کره شمالی را نخواهد گرفت».

این مقام کره شمالی اضافه کرد: «ما باید سلاح هسته‌ای داشته باشیم تا از کشورمان محافظت کنیم و سیاست ما هسته‌ای شدن است».