.
.
.

اولین بیمار حامل ویروس اچ‌آی‌وی (HIV) در بریتانیا درمان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش رسانه‌های بریتانیا یک مرد 44 ساله مبتلا به "ویروس نقص ایمنی انسانی" یا اچ‌آی‌وی (HIV)، نخستین فردی است که با استفاده از روش‌های درمانی جدید از این بیماری کشنده بهبود می‌یابد و دیگر آثار بیماری در خون او مشاهده نمی‌شود.

به نوشته روزنامه ایندپندنت با این همه پژوهشگران معتقدند استفاده از این درمان هنوز زود است اما این بیمار با دریافت درمان بهبود یافته است ولی باید پس از مدتی بار دیگر آزمایش بدهد.

بر اساس این گزارش اثر ویروس اچ‌آی‌وی (HIV) که بیماری ایدز منجر می‌شود به طور کامل از خون این بیمار محو شده و اگر وضعیت بر همین منوال پیش برود، این مرد نخستین فردی در جهان است که از این بیماری رهایی می‌یابد.

برای انجام این درمان، تیم‌هایی پزشکی از دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج و نیز دیگر دانشگاه‌های بریتانیا، 50 مورد مبتلا به اچ‌آی‌وی (HIV) را زیر نظر گرفته بودند که نخستین مورد محو اثر این بیماری امروز در این شخص مبتلا مشاهده شد.

درمان جدید از این بیماری که درمان ضد ویروسی anti-retrovial therapies Art نامیده شده، به گروه تولید کننده ویروس اچ‌آی‌وی در فرد مبتلا حمله می‌کند که در نتیجه این ویروس دیگر نمی‌تواند در گلبولهای مخفی شود و در آینده باعث بیماری ایدز شود.

بر اساس این گزارش، درمان در دو مرحله اجرا می‌شود که نام "بزن بعد بکش" بر آن گذاشته شده به طوری‌ که در نخستین مرحله به بیمار مبتلا، واکسنی تزریق می‌شود که به کشف گلبول‌های آلوده به ویروس کمک می‌کند و سپس مرحله حمله برای از بین بردن ویروس‌ها آغاز می‌شود.

در حال حاضر حدود 36.7 شخص آلوده به ویروس اچ‌آی‌وی (HIV) در جهان وجود دارند.