.
.
.

احتمال پیگرد قانونی نیویورک تایمز بخاطر انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سردبیر روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز ماه گذشته گفته بود که حاضر است بخاطر انتشار اظهارنامه مالیاتی دانلد ترامپ، نامزد ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه، به زندان برود. شب شنبه ۱ سپتامبر این روزنامه اظهارنامه مالیاتی ترامپ را منتشر کرد که نشان می دهد او در سال ۱۹۹۵ ادعای ۹۱۶ میلیون دلار خسارت کرده که برای ۱۸ سال او را از پرداخت مالیات معاف می کند.

بر اساس قانون آمریکا انتشار بدون مجوز اظهارنامه های مالیاتی اشخاص غیرقانونی است و می تواند مجازاتی برابر با ۵ هزار دلار جریمه و ۵ سال زندان داشته باشد.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، دین باکت، سردبیرنیویورک تایمز، در دفاع از عمل این روزنامه در انتشار اظهارنامه مالیاتی ترامپ گفت: «ترامپ تمام تبلیغات خود را بر این اساس بنا نهاده که تاجر موفق و ثروتمندی است.»

۲ هفته پس از سخنان باکت، یکی از خبرنگاران نیویورک تایمز بسته ای را در صندوق پستی خود پیدا کرد که از یک فرستنده ناشناس رسیده بود. این بسته حاوی برگه های اظهارنامه مالیاتی ترامپ بود.

کارشناسان حقوقی بر این باورند در صورتی که ثابت شود نیویورک تایمز این مدارک را از منابع دولتی بدست آورده است، انتشار اظهارنامه های مالیاتی دانلد ترامپ می تواند برای این روزنامه گران تمام بشود.