.
.
.

هکرها به سامانه انتخاباتی ۲۰ ایالت آمریکا نفوذ کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مقام ارشد اطلاعاتی دولت ایالات متحده روز جمعه ۳۰ سپتامبر از حملات سایبری به برخی سامانه‌های انتخاباتی در برخی ایالت‌های آمریکا در چند ماه گذشته خبر داد.

به گزارش صدای آمريکا، این مقام اطلاعاتی که نخواست هویتش فاش شود، گفت هکرها به سامانه ثبت نام رأی دهندگان در بیش از ۲۰ ایالت نفوذ کرده‌اند.

پلیس فدرال آمریکا ماه گذشته و به دنبال حمله سایبری به سیستم‌های انتخاباتی دو ایالت ایلینوی و آریزونا، به مقامات دولتی هشدار داده بود که امنیت این سیستم‌ها را ارتقا دهند.

جیمز کومی رئیس پلیس فدرال آمریکا این هفته به قانوگذاران آمریکایی گفت پلیس فدرال آمریکا به شدت به هکرهای روسیه مظنون است که ممکن است در روند انتخابات اخلال کنند.

جیمز کلپر رئیس اطلاعات ملی آمریکا نیز پیشتر درباره حملات سایبری «احتمالا» مرتبط با دولت‌های خارجی علیه نامزدهای اصلی انتخابات ریاست جمهوری هشدار داده بود.

کمیته کمپین انتخاباتی کنگره حزب دموکرات آمریکا اوایل مرداد تایید کرد که هدف یک حمله سایبری، مشابه دیگر حملات اخیر از جمله سرقت اسناد کامپیوتری کمیته ملی حزب دموکرات قرار گرفته است.

با این حال مقام‌های آمریکایی معتقدند به دلیل ماهیت غیرمتمرکز سامانه‌های انتخاباتی و این که از سوی دولت‌های محلی و بدون اتصال به اینترنت اداره می‌شوند، هرگونه خراب‌کاری برای هکرها را دشوارتر می‌کند.

آمریکا کشورهای روسیه، چین و ایران را متهم به انجام حملات سایبری علیه مراکز دولتی و شرکت های آمریکایی کرده و روسیه را مظنون اصلی در حملات اخیر به سامانه های کامپیوتری انتخابات می داند.