.
.
.

بریتانیا: روسیه به دولتی«منفور» در جهان تبدیل می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا، روز شنبه 1 اكتبر گفت، روسیه به دولتی منفور در جهان تبدیل می شود. اظهارات تند وزیر خارجه بریتانیا در انتقاد به بمباران مناطق مسکونی حلب و هدف قرار دادن کاروان‌های امدادرسانی سازمان ملل توسط جنگنده‌های اسد و روسیه بیان شده است.

جانسون در مصاحبه با روزنامه بریتانیایی «ذسان» گفت:« روس‌ها اول یک منطقه را بمباران می کنند و سپس منتظر تجمع مردم برای خارج کردن زخمی‌ها از زیر آوار می شوند و پس از 5 دقیقه بار دیگر همان جا را بمباران می کنند».

وی افزود :«دلایلی در دست داریم که ثابت می کند روس‌ها چنین اعمالی را مرتکب شدند.همچنین دلایلی در دست داریم که چنین حملاتی را خود روس‌ها انجام می دهند».

جانسون گفت:«ما در حال ثبت کردن چنین اعمالی هستیم چون ارتکاب چنین اعمالی به نظر من و بدون شک یک «جنایت جنگی» است.

وزیر خارجه بریتانیا گفت:«بریتانیا و ایالات متحده برای فشار بر روسیه در حال بررسی مجموعه‌ای از گزینه‌ها هستند».

او افزود:«قوی ترین سلاح که می تواند موجب "شرم ساری" روسیه شود، در دست داریم».

وزیر خارجه بریتانیا در بخش دیگری از سخنانش گفت:«اغلب مردم جهان نسبت به عملکرد مسکو بدبین شده و بر این باورند که روسیه کم‌کم به دولتی منفور تبدیل می شود».

جانسون افزود: «اگر روس‌ها بخواهند با این روش ادامه دهند همه مردم دنیا نسبت به آنها بدبین خواهد شد و دیگری کسی با آنها همکاری نخواهد کرد .فکر می کنم این مسئله باید برای آنها مهم باشد».

وزیر خارجه بریتانیا در پایان گفت:«اگر استراتژی پوتین ساختن عظمت برای روسیه است با این روش همه چیز را خاکستر و نابود خواهد کرد چون مردم دنیا از چنین اعمالی که روسیه در سوریه مرتکب آن می شود به ستوه آمده‌اند».