.
.
.

FBI: هیلاری کلینتون یک کتاب حاوی اسناد طبقه‌ بندی شده را در روسیه جاگذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسناد منتشر شده از سوی پلیس فدرال آمریکا FBI نشان می‌دهد، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا، هنگامی که وزیر خارجه این کشور بوده، کتابی حاوی اسناد طبقه‌بندی شده را در هتلی در روسیه جا گذاشته است.

به نوشته سایت فاکس نیوز، اسناد افشا شده از سوی FBI که روز جمعه ۱۳ سپتامبر منتشر شد نشان می‌دهد زمانی که هیلاریکلینتون به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا به روسیه سفر کرده بود، دستیار وی اسناد طبقه‌بندی شده‌ای را به سوئیت محل اقامت او برد. این اسناد طبقه‌بندی شده هنگام ترک اتاق توسط هیلاری کلینتون و دستیارش در هتل جا مانده است.

بر اساس اسناد FBI، این کتاب حاوی اسناد طبقه‌بندی شده، نباید به هتلی در روسیه برده می‌شد.

بر اساس گزارش‌ها، اکثر ایمیل‌های خانم کلینتون که توسطFBI بررسی شده، تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر آینده، به صورت علنی منتشر نخواهد شد.

بر اساس دادخواستی حقوقی که توسط موسسه غیردولتی جودیشال واچ تنظیم شده، درخواست شده که تمام۱۴ هزار و۹۰۰ ایمیل متعلق به هیلاری کلینتون از سویFBI منتشر شود.

پیشتر نیز هیلاری کلینتون متهم بود که از ایمیل شخصی خود برای ارسال اسناد و پیام‌های طبقه‌بندی شده وزارت امور خارجه استفاده کرده است.
FBI پس از انجام تحقیقات درباره این اتهام، در به مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که اقدام کلینتون نوعی از سهل‌انگاری است که از منظر قوانین آمریکا قابل تعقیب قضائی نیست.