.
.
.

تصویری.. بلندقدترین جوان سال جهان که همچنان در حال رشد است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بروس براون جوان 19 ساله آمریکایی از ایالت میشیگان با دو متر و 31 سانتی متر، بلندقدترین جوان جهان نام گرفته است. او احتمال می‌رود در صورت ادامه رشد، به زودی به بلندقدترین مرد جهان شود.

قد کشیدن این نوجوان با کمال شگفتی از دوران کودکی آغاز شد و حالا او بلندقدترین نوجوان جهان شده است.

" بروس برون" به راحتی می‌تواند از رکورد "سلطان کوسن" با 2 متر و 51 سانتی متر قد که همچنان عنوان بلندقدترین انسان جهان را به خود اختصاص داده بود عبور کند و نام خود را در میان رکوردهای گینس ثبت کند.

مادر بروس می گوید:از همان بدو تولد رشد غیرطبیعی قد او ما را متوجه وجود خللی در بروس کرد . او در دوران مهدکودک ، مدرسه و دبیرستان از تمامی شاگردان و حتی از معلمانش هم بلند قدتر بود.

به گفته پزشکان این رشد غیرطبیعی ناشی از اختلالی ژنتیک است که رشد قد با سرعت چندبرابر و بدون وقفه را باعث می‌شود. بروس مبتلا به سندروم سوتو است که به عنوان سندرم غول پیکری شناخته می‌شود.

این اختلال در هر 15.000 نفر دچار آن می‌شود که در اثر آن اعضای بدن به صورت غیرطبیعی رشد می‌کنند."بروس" علاوه بر این از مشکل کندی در یادگیری، بیماری قلبی و انحنای ستون فقرات رنج می‌برد.

او همچنین با یک کلیه متولد شده و به همین علت در نتیجه عوارض جانبی مصرف قرص و دارو بر روی کلیه‌اش نمی‌تواند از داروهای مسکن که به آنها نیاز دارد استفاده کند.