.
.
.

کره شمالی: خاک آمریکا در تیررس موشک‌های بالستیک اتمی ما قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کره شمالی روز سه شنبه ۲۰ سپتامبر اعلام کرد که با توسعه سامانه‌های موشکی خود، هم‌اکنون خاک آمریکا را در تیررس موشک‌های بالستیک هسته‌ای قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، کره شمالی این مطلب را در حالی اعلام می‌کند که اوایل ماه جاری میلادی سه فروند موشک بالستیک مدل موسودان با برد یک هزار کیلومتر پرتاب کرد که در آب‌های ژاپن فرود آمد.

به دنبال این پرتاب‌ها، کره شمالی مدعی شد که از این پس می‌تواند پایگاه‌های آمریکا را در نقاط مختلف منطقه از جمله در جزیره گوام هدف قرار دهد و دیگر نیروهای آمریکایی در این منطقه امنیت نخواهند داشت.

همچنین کره شمالی ماه جاری میلادی پنجمین آزمایش هسته‌ای پرقدرت خود را انجام داد و به دنبال آن اعلام کرد که در ساخت کلاهک‌های هسته‌ای کوچک گام‌های بلندی برداشته است.

حتی کره جنوبی و آمریکا نیز پس از این آزمایش تصریح کردند که کره شمالی در زمینه ساخت کلاهک‌های هسته‌ای و تسلیحات پیشرفته‌تر اتمی کوچک با کیفیت بالاتر فنی گام‌های بلندی برداشته است.

از سویی «رودونگ سینمون» ارگان حزب حاکم بر کره شمالی نوشته است: «ما دیگر می‌توانیم با موشک‌های‌ بالستیک مجهز به کلاهک‌های اتمی هر بندری را که کشتی‌ها و ناوهای هواپیمابر هسته‌ای و زیردریایی‌های اتمی آمریکا پهلو گرفته‌اند‌، هدف قرار دهیم».

این نشریه مدعی شده است که از این به بعد منطقه پاسیفیک و خاک آمریکا‌، گوام و هاوایی در تیررس موشک‌های بالستیک هسته‌ای خواهد بود.

اما خبرگزاری یونهاب اظهار نظر کرده که این‌ها بخشی از «لاف زنی‌ها» و «جنگ روانی» کره شمالی است و هر زمان که این کشور تحت فشار و تحریم‌های فزاینده قرار می‌گیرد ، چنین ادعاهایی مطرح می‌کند».