فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هیلاری کلینتون به ذات الریه مبتلا است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ماجرای ضعف و بی حالی هیلاری کلینتون نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در حاشیه مراسم سالگر یازده سپتامبر در نیویورک با اظهارات پزشک خانوادگی او وارد فاز جدیدی شد.

  به گزارش صدای آمریکا، پزشک خانوادگی کلینتون می‌گوید که هیلاری به ذات الریه دچار شد و از روز جمعه تحت درمان بود.

  بنا بر این گزارش، روز یکشنبه۱۱ سپتامبر، هیلاری کلینتون در مراسمی به منظور بزرگداشت قربانیان حملات تروریستی به برج‌های دقلوی سازمان تجارت جهانی در نیویروک شرکت کرده بود، اما به دلیل ضعف جسمانی مجبور شد مراسم را ترک کند.

  ویدئویی منتشر شده که نشان می‌دهد هیلاری کلینتون دچار ضعف جسمی شده و تا رسیدن خودرو به یک ستون تکیه داده است. بعد هم هنگام سوار شدن در ماشین، محافظانش به او کمک می‌کنند.

  پزشکان کلینتون در بیانیه‌ای ابتدا اعلام کردند که هیلاری کلینتون دچار گرمازدگی شده و در حال حاضر حال او خوب است.

  اما عصر یکشنبه دکتر لیزا بارداک پزشک خانوادگی کلینتون اعلام کرد از روز جمعه بیماری هیلاری کلینتون ذات الریه تشخیص داده شد و با آنتی بیوتیک تحت درمان قرار گرفت که در نتیجه او در مراسم روز یکشنبه دچار گرمازدگی و کم آبی بدن شد.

  ضعف و بی حالی هیلاری کلینتون در حالی خبرساز شده که پیشتر جمهوری‌خواهان، سلامت جسمی او را به عنوان نامزد انتخابات زیر سوال برده بودند.

  معمولا در رقابت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، آنها سعی دارند که نشان دهند از همه جهت برای این پست، آماده‌اند و برخی نامزدها نسخه‌ای از پرونده پزشکی خود را منتشر می‌کنند.

  یک ماه پیش پزشک دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه، پرونده پزشکی خود را منتشر کرد و ستاد انتخاباتی‌اش از کلینتون خواست اقدام مشابهی انجام دهد.

  درباره سلامت هیلاری کلینتون که ۶۸ ساله است، بحث هایی وجود دارد. در سال ۲۰۱۲ زمانی که هنوز وزیرامور خارجه ایالات متحده آمریکا بود، ناگهان به دلیل بیماری که جزئیات آن فاش نشد بستری شد. پزشکان بعد گفتند لخته خون در یکی از رگ‌های سر او موجب بیماری بود که درمان شد.

  در پی انتقادات کمپین انتخاباتی ترامپ، دکتر بارداک پزشک خانوادگی کلینتون ماه پیش از سلامت جسمی هیلاری کلینتون خبر داد و تاکید کرد کهاو آمادگی خدمت به عنوان رئیس جمهوری را دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران