فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حملات 11 سپتامبر.. برای «زن غبار» چه اتفاق افتاد؟

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یکی از سمبل‌های حادثه 11 سپتامبر 2001 تصویر خانم « مارسی بوردز» پوشیده از غبار در جریان سقوط « برج های دوقلو» در آن حادثه تروریستی است که بعدها از سوی رسانه‌های آمریکایی به «زن غبار» معروف شد.

  اما برای «زن غبار» که تنها تصویرش در خاطره میلیون‌ها نفر از سال 2001 تاکنون باقی مانده، چه اتفاقی افتاد.

  به گزارش روزنامه نیویورک، در 24 اگوست 2015 یعنی پس از گذشت، چهارده سال از حادثه خونبار نیویورک، مارسی بوردرز کارمند سابق یک بانک آمریکایی پس از ابتلا به سرطان، در حالی که تنها 42 سال داشت، درگذشت.


  در حادثه 11 سپتامبر، هنگامی که هواپیمای یک مسافر بری در اقدامی تروریستی، مرکز تجارت جهانی در نیویورک را هدف قرار داد، خانم بوردرز، تنها چند هفته از استخدام وی در بانک آمریکا به عنوان معاون قانونی، می‌گذشت.

  رئیس وی به او دستور داد که در جای خود باقی بماند، اما بوردز، به سرعت پائین رفت. برج در حال واژگونی بود، و در این لحظه درحالی که غبار، چهره بوردز را کاملا پوشانده بود، ستان هوندا تصویر بردار آمریکایی این عکس را گرفت تا چهره این زن سمبل وحشت حملات یازدهم سپتامبر تبدیل شود.

  پس از حادثه، بوردرز به یکی از رسانه‌های آمریکایی فاش کرد که، وی دچار بیماری روحی شده است چرا که هر بار که هواپیمایی را ببیند، دچار وحشت می‌شود و در پی آن به یک مرکز درمانی مراجعه کرده است. او در پی این بیماری، کارش را از دست داد و به مواد مخدر از جمله کوکائین روی آورد و به همین دلیل، نگهداری از دو پسرش را از دست داد.

  در نوامبر 2014 «زن غبار» به رسانه‌ها گفت که دچار سرطان معده شده و در حال درمان است. وی گفته:« آیا حادثه 2001 در بیماری سرطان من نقش داشته است، به نظرم بله، چون پیش از آن حادثه، هیچ گونه بیماری نداشتم»

  شهردار نیویورک، پس از درگذشت بوردرز، در نوشته‌ای بر روی صفحه توییتر خود گفت:« درگذشت مارسی بوردرز، خاطره‌ای دردناک از حادثه‌ای است که این شهر هنوز از آن رنج می‌‌برد.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران