.
.
.

ترامپ: پوتین از اوباما بسیار بهتر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌‌جمهوری امریکا گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، از باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی آمریکا، بهتر است.

ترامپ در گفت‌وگوی تلویزونی با شبکه «ای بی سی» که او و نامزد رقیبش هیلاری کلینتون از حزب دمکرات، یکی پس از دیگری حضور یافتند، تاکید کرد که خودش برای بازگرداندن آمریکا به قدرت اول جهان، مناسب‌تر است.

ترامپ گفت که اوباما و کلینتون که مدتی وزیر امور خارجه آمریکا بود، جلوی فعالیت‌های ژنرال‌های آمریکایی را گرفتند.

در این گفت‌وگوی تلویزونی که در نیویورک با حضور نظامیان سابق آمریکایی برگزار شد، ترامپ افزود:‌«بر این باورم که با رهبری اوباما و هیلای کلینتون، نظامیان به یک مخروبه تبدیل شدند».

این برای نخستین بار بود که ترامپ و کلینتون از زمان نامزدی رسمی احزابشان در انتخابات ریاست‌جمهوری، پشت یک تریبون، با یکدیگر رقابت می‌کنند.

ترامپ درباره رئیس جمهوری روسیه گفت:‌ «اگر از من تمجید کند، من هم از او تمجید می‌کنم» او افزود: «او رهبری بسیار بهتر از رئیس جمهوری ما است».

ترامپ در سخنان سابقی، اوباما را «بنیانگذار گروه داعش» توصیف کرده بود. این سخنان، باعث موجی از انتقادها علیه ترامپ شد، از این رو او هم شیوه محافظه‌کارتری در سخن گفتن، اتخاذ کرد.

اما کلینتون، با سوال‌های بسیاری درباره رد و بدل کردن اطلاعات سری از راه ایمیل خصوصی خود در دوره فعالیت به عنوان وزیر امور خارجه روبرو شد. جیمز کومی مدیر دفتر تحقیقات فدرال آمریکا، هیلاری کلینتون را «بسیار لا ابالی» توصیف کرده بود.