.
.
.

پوتین: اگر کری و لاوروف به توافق برسند موضعمان را در باره سوریه اعلام خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در حاشیه کنفرانس گروه 20 در چین طی مصاحبه‌ای گفت که اگر کری و لاوروف به توافق برسند ما موضعمان را در باره پایان دادن به بحران سوریه اعلام خواهیم کرد.

پوتین گفت:«ما با آمریکا و ترکیه در باره بحران سوریه در حال مشورت و گفتگو هستیم».

وی افزود:«دیدگاههای ما با ترکیه و آمریکا بیشتر از گذشته به هم نزدیک شده است».

پوتین اظهار داشت:« البته گرفتن هر تصمیمی در باره سوریه نیاز به هماهنگی با دمشق و تهران دارد».

رئیس جمهوری روسیه گفت:« برخی کشورها برای بحرانی کردن روابط ترکیه و روسیه تلاش کردند اما ترکیه خواستار رابطه‌ای خوب با روسیه است».

پوتین از مواضع اوباما در برابر تروریسم تمجید کرد و گفت رئیس جمهوری آمریکا در مبارزه با تروریسم جدی است و مسکو از هر گونه همکاری با واشینگتن در این زمینه دریغ نمی کند.

وی تاکید کرد که روسیه و آمریکا در مبارزه با تروریسم با هم مشورت می کنند.

گفتنی است که مذاکرات میان روسیه و آمریکا در خصوص جنگ داخلی در سوریه به نتیجه‌ای نرسید.

بر اساس اعلام یک مقام بلند پایه از وزارت امور خارجه آمریکا؛ در مذاکرات میان جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف، همتای روسی وی، طرفین نتوانسته‌اند اختلافات میان خود را برطرف کنند.

به گفته این منبع دیپلمات‌های آمریکایی و روسی در تلاش برای میانجیگری و امضای توافق‌نامه آتش‌بس هستند که بدین وسیله برای میلیون‌ها غیر نظامی در سوریه کمک ارسال خواهد شد.

ساعاتی پس از اعلام شکست گفتگوهای کری و لاوروف ،باراک اوباما و ویلادمیر پوتین، رؤسای جمهوری آمریکا و روسیه که برای شرکت در نشست سران گروه 20 در شهر هانگژوی چین به سر می برند؛ امروز در این شهر با همدیگر گفتگو کردند.