فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • 9000 کودک پناهجو در آلمان ناپدید شده‌اند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  میزان کودکان و نوجوانان پناهجوی ناپدید شده در آْلمان نسبت به ابتدای سال جاری میلادی دو برابر شده است. این کودکان اغلب بین 14 تا 17 سال هستند.

  خبرگزاری دویچه وله گزارش داد که دفتر فدرال پلیس جنایی آلمان تاکید کرد که از اول ژوئیه هشت هزار و 991 کودک یا نوجوان پناهجوی بدون همراه ناپدید شده‌اند.

  بیشتر این پناهجویان گم شده، نوجوان بوده و تنها 867 تن از آنها زیر 13 سال هستند.براساس کنوانسیون حقوق بشر سازمان ملل افراد زیر 18 سال کودک محسوب می‌شوند.

  برهمین اساس نگرانی‌ها درباره آسیب پذیری پناهجویان نوجوان بدون همراه در برابر باندهای قاچاق و جنایی بسیار بالاست. با این حال پلیس فدرال آلمان اعلام کرده که شواهد زیاد و مشخصی درباه این مساله وجود ندارد.

  برخی مواقع برخی از این پناهجوها برای دیدار با خویشاوندان، دوستان و دیگر اعضای خانواده خود به کشورهای دیگر می‌روند و ممکن است این پناهجوهای جوان و بدون همراه در نقاط مختلف چند بار ثبت نام کرده باشد.

  در ماه فوریه آژانس پلیس اروپا(یوروپل)، اعلام کرد، پیش بینی می‌شود که دست کم 10 هزار پناهجوی کودک و غیر همراه بعد از ورود به اروپا ناپدید شوند.یوروپل چندی قبل اعلام کرد: این رقم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

  تبلیغات