.
.
.

معمار جنگ عراق در دولت بوش از هیلاری کلینتون اعلام حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پل ولفویتز از چهره‌های نزدیک به جورج دبلیو بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا که از حزب جمهوری‌خواه بود که از او به عنوان معمار جنگ عراق نام بردخ می‌شود، اعلام کرده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به جای نامزد جمهوری‌خواهان به هیلاری کلینتون نامزد دمکرات‌ها رای خواهد داد.

به گزارش روزنامه لس آنجلس تایمز، پل ولفویتز، یکی دیگر از چهره‌های سرشناس حزب جمهوری‌خواه است که اعلام کرده به جای دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان به رقیب دموکرات او رای می‌دهد.

ولفُویتز، ۷۲ ساله که در دولت جورج دبلیو بوش به عنوان معاون وزیر دفاع خدمت می‌کرد، از جمله اصلی‌ترین مشوق‌های بوش برای حمله به عراق و دستگیری صدام حسین بود.

بنا بر این گزارش، نکته‌ای که ولفویتز و خانم کلینتون را به هم متصل می کند، موافقت هر دوی آن‌ها با جنگ عراق است چرا که در سال ۲۰۰۲ خانم کلینتون در مقام سناتور نیویورک با حمله به عراق موافقت کرده بود.

با این اعلام نظر ولفویتز، او هم به جمع گروهی از مقام‌های رسمی دولت‌های گذشته جمهوری‌خواهان می‌پیوندد که از حمایت از ترامپ سرباز زده‌اند و حتی بعضی‌ از آن‌ها گفته‌اند به کلینتون نامزد حزب رقیب، رای می‌دهند.