.
.
.

تصویری.. ده‌ها کشته و ویرانی چندین شهرک در زلزله شدید ایتالیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بامداد چهارشنبه ۲۴ اوت، زلزله‌ای شدید، مجموعه‌ای از شهرک‌ها و روستاهای کوهستانی را در ایتالیا ویران کرد به گونه‌ای که ساکنان، زیر تلی از آوار محاصره شده‌اند.

تا زمان نوشتن این گزارش، آمار اولیه کشته شدگان زلزله، دستکم ۳۸ تن اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، زلزله، ساعت‌های اولیه بامداد روی داد در حالی که اکثر مردم در خانه‌های خود خواب بودند. این زلزله باعث شد بسیاری از خانه‌ها با خاک یکسان و جاده‌های منتهی به بسیاری از شهرک‌ها و روستاها قطع شود. مرکز زلزله، ۱۴۰ کیلومتر با شرق رم پایتخت ایتالیا فاصله دارد.

رسانه‌های وابسته به اورژانس ایتالیا، تصاویری منتشر کردند که با خاک یکسان شدن مناطقی در شهرک اماتریچی را نشان می‌دهد. همچنین آوار خیابان‌های شهرک اکومولی را پر کرده است.

استیفان بیتروچی رئیس شهرداری اکومولی گفته است:‌ «اکنون و با روشن شدن هوا، می‌بینیم وضعیت وحشتناک‌تر از آن چیزی است که در شب گمان می‌کردیم. مردم بسیاری زیر آوارها گرفتار شده‌اند و هیچ نشانه‌ای از زنده بودن آن‌ها نیست».

ساختمان‌هایی که سراپا مانده‌اند، شکاف‌های بزرگی برداشته‌اند. پیش از آن‌که نیروهای امدادی به همراه سگ‌های آموزش دیده پلیس برسند، ساکنان با دستان خود سعی در بیرون آوردن گرفتاران زیر آوارها بودند.

سرجیو بیروتسی شهردار ماتریچی به تلویزیون ار،ای،آی گفته است: «سه چهارم شهرک دیگر وجود ندارد. هدف اکنون زمان نجات بیشترین شمار ممکن از مردم است. صداهایی از زیر آوارها به گوش می‌رسد، باید مردم را از آن‌جا بیرون آورد».

هیئت لرزه نگاری آمریکا، شدت زلزله ایتالیا را ۶.۲ درجه در مقیاس ریشتر اعلام کرده است. این زلزله مردم رم را از خواب بیدار کرد و آژیر خودروها در اکثر مناطق مرکز ایتالیا به صدا در آمد.

زمین لرزه ایتالیا