.
.
.

کره‌شمالی آمریکا و کره جنوبی را به «جنگ اتمی» تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کره شمالی بار دیگر به آمریکا و کره جنوبی درباره هر گونه اقدام تحریک آمیز هشدار داد و تهدید کرد یک «جنگ تلافی‌جویانه و پیشدستانه اتمی» به راه می‌اندازد.

به گزارش شبکه خبری راشا تودی، آمریکا و کره جنوبی از دوشنبه ۲۲ اوت مانور نظامی دو هفته‌ای «نگهبان آزادی اولچی» را با حضور نزدیک به ۵۰ هزار نیروی کره‌ای و ۳۰ هزار سرباز آمریکایی آغاز کردند.

در پی آغاز این مانور نظامی ارتش خلق کره شمالی با بیان اینکه این مانورهای نظامی به رهبری آمریکا علیه تمامیت ارضی پیونگ یانگ است، در بیانیه‌ای هشدار داد: «هر گونه اقدام خطرناک تحریک‌آمیز باعث بروز جنگ اتمی خواهد شد».

در بیانیه کره شمالی آمده است: «جنگ‌طلبان اتمی باید این مساله را در ذهن به خاطر بسپارند که هرگونه نشانه‌ای از خصومت در زمین، هوا و دریا عیله تمامیت ارضی کره شمالی با جنگ اتمی پیش‌دستانه از سوی کره شمالی به خاکستر تبدیل خواهند شد».

مانور نظامی سالانه آمریکا و کره جنوبی برای آموزش نظامی سربازان دو کشور در میدان نبرد در برابر سناریوی تجاوز به کره جنوبی طراحی شده است. کره جنوبی و آمریکا اعلام کرده‌اند که این مانور نظامی «کاملا تدافعی» است.

در گذشته نیز، پیونگ یانگ، آمریکا را به تلاش برای تجاوز به کره شمالی متهم کرده و اعلام کرده بود، در صورت مشاهده «کوچکترین اقدام تحریک آمیز» از سوی آمریکا، جنگ اتمی را علیه این کشور به راه می‌اندازد.