فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آلمان خواستار ممنوعیت «برقع» در برخی مناطق شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  به گزارش خبرگزاری فرانسه، توماس دی مايتسيره، وزیر کشور آلمان روز جمعه 19 آگوست خواستار ممنوعیت استفاده از حجاب نقاب در برخی مناطق این این کشور شد.

  وی گفت:«اعضای راستگرای در حکومت انجیلا مرکل بر ضرورت ممنوعیت حجاب «برقع» یا نقاب در مدارس، دانشگاه‌ها وهنگام رانندگی، به توافق رسیدند».

  این پیشنهادها پس مطرح می شود که آلمان بیش از یک ملیون پناهنده سوری، عراقی و افغانی را در خاک خود جای داده و مقامات امنیتی این کشور اینک از حملات احتمالی برخی تندروها ابراز نگرانی می کنند.

  قرار است وزرای کشور ایالات متعلق به حزب حزب دموکرات مسیحی و اتحادیه سوسیال مسیحی که با انجیلا مرکل متحد است بیانیه ای را در این خصوص منتشر کنند و از پلیس بخواهند تعداد نیروهای بیشتری از افسران پلیس را برای تطبیق قانون منع حجاب «برقع» در صورت تصویب آن در اماکن عمومی مستقر سازد.
  برخی از وزرای آلمان خواهان منع نقاب شدند آنها استدلال می کنند که پوشیدن نقاب نوعی عدم همگونی اجتماعی در میان افراد جامعه ایجاد می کند و اینگونه تلقی می شود نقاب پوشان دارای ارزش کمتری از دیگر افراد جامعه هستند علاوه بر این این افراد از نظر امنیتی مورد ظن دیگران قرار می گیرند».

  وزیر کشور آلمان گفت :«همه آلمانی ها نقاب را قبول ندارند چون این طرز پوشش با ارزش‌های جامعه همخونی ندارد».

  وی افزود:«البته با همه این تفاصیل هنوز رسما ممنوع نشده است».

  وی اظهار داشت :«همه به توافق رسیدیم که جایی که شهروندان ما ملزم به آشکار کردن جهره خود باشند باید چهره خود را ظاهر کنند واین مسئله برای همگونی افراد در جامعه ما ضروری است».

  از سوی دیگر آندریا نالیس، وزیر کاراز حزب دموکرات سوسیالیست، گفت :«مطالبات محافظه کاران در جهت ممنوعیت حجاب نقاب نشانه‌ای از یک گفتمان سیاستی که دشمنی علیه خارجی‌ها را در این کشور افزایش می دهد».

  وی افزود:«مسلمانان در آلمان با جمعیتی در حدود چهار میلیون نفر تقریبا پنج درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می دهند».

  در همین راستا روز گذشته «سباستین کورتز» وزیر امورخارجه اتریش نیز خواستار ممنوعیت استفاده زنان از پوشش «برقع» برای رعایت حجاب در کشورش شد.

  کورتز گفت: «ممنوعیت حجاب کامل چهره، بخشی از ملاحظات ما خواهد بود. از نقاب یا برقع در اتریش استفاده کمی می شود، چرا که به نظر من این نوع پوشش یک نماد مذهبی نیست بلکه نماد ضد اجتماعی است».

  وزیرامورخارجه اتریش دو سال پیش نیز از درخواست حزب راستگرای افراطی برای ممنوعیت استفاده از برقع دفاع کرد که تایید نشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران