.
.
.

ترامپ: ایران حامی تروریسم و اسلام افراطی است که تنها با تحریم اقتصادی خفه شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا طی سخنانی در اهایو دولت ایران را متهم به تامین مالی تروریسم به منظور از بین بردن ثبات در خاورمیانه کرد. او همچنین "اسلام افراطی" را دشمن آمریکا دانست و اعلام کرد در صورت رسیدن به قدرت با آن مبارزه خواهد کرد.

ترامپ گفت آمریکا تنها با شناسایی "دشمن و جلوگیری از گسترش اسلام افراطی" تبدیل به کشوری امن می‌شود. و ضمن اشاره به بمب‌گذاری در ماراتن بوستون، تیراندازی در سن برناردینو و کلوپ همجنس‌گرایان در اورلاندو متعهد شد که مانع وقوع دوباره چنین حوادثی در آمریکا شود.

ترامپ در این سخنرانی با انتقاد از حمله آمریکا به عراق تغییر رژیم عراق را "فاجعه‌ای شکست خورده" توصیف کرد و از باراک اوباما و هلاری کلینتون به خاطر خارج کردن نیروهای آمریکا از عراق انتقاد کرد و این سیاست را باعث پیدایش و گسترش داعش دانسته، "داعش" را گروهی شیطانی نامید که در سراسر خاورمیانه و حتی اروپا نفوذ کرده است.

ترامپ در ادامه سخنان خود با حمله به اوباما او را به خاطر حمایت از سرنگونی محمد حسنی مبارک، رئیس جمهور پیشین مصر سرزنش کرد.

ترامپ خانم هلاری کلینتون رقیب دموکراتش را بی‌نصیب از انتقادهای تند خود نگذاشت و گفت او "شخصیت اخلاقی برای ریاست جمهوری و قدرت بدنی و روانی برای مبارزه با داعش را ندارد، سپس او را با خانم آنجلا مرکل، صدر اعظم آلمان مقایسه کرد و گفت همانند او که برای آلمان فاجعه به بار آورده، کلینتون نیز چنین خواهد کرد.

ترامپ سپس ضمن حمله شدید به ایران، این کشور را "بزرگترین حامی تروریسم و اسلام افراطی" خواند که تنها به دلیل " تحریم اقتصادی خفه شده است" در حالی که اکنون دولت باراک اوباما پول‌های این کشور را با باج‌دهی به این کشور پس می‌دهد و فرصت ادامه برنامه هسته‌ای را به آن می‌دهد.

او در سخنان خود وعده داد که در صورت انتخاب شدن با کمک بزرگترین متحد آمریکا یعنی اسرائیل و کشورهایی مثل اردن و مصر با داعش و گروه‌هایی مثل حزب‌الله و حماس مبارزه کند.