فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری...پرنده‌ای که خوراکش را با زیرکی از ماهیگیران می‌دزد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  در میان پرندگان شکاری از تیره قوشیان پرنده زیرکی وجود دارد که خوراک خود را حتی از تور ماهی‌گیران نیز می‌رباید. این پرنده در فارسی "کورکور سرسفید"، درعربی "حدأة"، در انگلیسی "Brahminy Kite" و به زبان علمی "Haliastur indus" نام دارد که بیشتر در مناطق ساحلی و مصب رودخانه‌ها به شکار ماهی و دیگر آبزیان می‌پردازد و آشیانه‌اش را بر فراز درختان بلند می‌سازد.

  هفته گذشته خبرگزاری بریتانیایی "Cater News" گزارشی تصویری از یک "کورکور سرسفید" را در حال بالا کشیدن یک تور ماهیگیری از آب در منطقه بنگلور هند و بیرون کشیدن شکار از آن منتشر کرد.

  این پرنده خوش نقش و چالاک با سرانگشتان یا بهتر بگوییم با چنگال‌های خود چندین بار به تور ماهیگیری زد و مقداری از قوت ماهیگیر هندی را ربود.

  "کورکور سرسفید" به وسیله اندازه کوچک‌تر، رنگ سرخ خرمایی با خال‌های سیاه و سر سفیدش از سایر اعضای تیره‌‌ای که به آن تعلق دارد متمایز می‌شود.

  این پرنده با چشمان قهوه‌ای، پاهای زرد و منقار خاکستری رنگش در شکارهایش بیشتر مانند عقاب‌ها رفتار می‌کند و برای تغذیه افزون بر ماهیان و آبزیان، پرندگان کوچک و موش هم شکار می‌کند و گاهی اوقات نیز لاشخوری می‌کند.

  کورکور سرسفید کورکور سرسفید
  یک کورکور در حال خوردن شکار یک کورکور در حال خوردن شکار
  کورکورها شکارچیان چالاکی هستند کورکورها شکارچیان چالاکی هستند
  کورکور سفید کورکور سفید
  کورکورها گاهی حیوانات کوچک را نیز شکار می‌کنند کورکورها گاهی حیوانات کوچک را نیز شکار می‌کنند
  کورکورها آشیانه‌های خود را برفراز درختان می‌سازند کورکورها آشیانه‌های خود را برفراز درختان می‌سازند

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران