کلینتون: ترامپ دمدمی مزاج است.. نمی‌توان اسلحه اتمی را به او سپرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری، پنجشنبه ۲۸ ژوئیه گفت آمریکایی‌ها با چالش‌هایی در داخل و خارج موجه هستند که رهبری ریشه‌دارد و روحیه جمع‌گرا را ضروری می‌سازد.

او همچنین دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوی‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری را هدف انتقاد شدید قرار داد و او را «خطرناک» و «دمدمی مزاج» توصیف کرد.

هیلاری کلینتون پنجشنبه در همایش بزرگ هواداران خود، رسما نامزدی حزب دموکرات را در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که قرار است هشتم نوامبر آینده برگزار شود، پذیرفت. او وعده داده که ایالات متحده را به کشوری تبدیل کند که «برای همه» تلاش کند.

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، فرصت انتقاد از رقیب جمهوری‌خواه خود را از دست نداد. ترامپ هفته گذشته، رسما نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شد.

کلینتون گفت:‌ «ترامپ می‌خواهد ما را از بقیه جهان و از یکدیگر منزوی کند.. نمی‌توان زرادخانه هسته‌ای را به دست او سپرد».

او ترامپ را دمدمی مزاج توصیف کرد و گفت: «شخصی که با یک توییت می‌توان او را به دام انداخت، نمی‌تواند در خصوص اسلحه هسته‌ای، امانتدار خوبی باشد».

او ادامه داد: «کسی را که بگوید من به تنهایی توانایی این کار را دارم، باور نکنید. این‌ها سخنان ترامپ بود که می‌تواند همه ما را نگران کند».

کلینتون افزود: «ترامپ می‌خواهد از آینده و از یکدیگر بترسیم. اما ما نمی‌ترسیم، همچون همیشه با چالش‌ها مقابله می‌کنیم».

کلینتون، نخستین زنی است که تا کنون به نامزدی یک حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا می‌رسد، گفت: «دور خود دیوار نمی‌کشیم، به جای آن اقتصاد را خواهیم ساخت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید