قاتل 19 ساله کشیش فرانسوی زیر نظر پلیس قرار داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به گزارش سایت بریتانیایی "دیلی میل"، یکی از حمله کنندگان به کلیسای فرانسوی تحت بازداشت خانگی و زیر نظر پلیس پاریس قرار داشته و به وسیله حلقه ای که به مچ پایش وصل بوده محل او در هرلحظه قابل تشخیص بوده است.

این شخص چند بار سعی کرده تا به سوریه برود و به داعش بپیوندند، اما مقامات فرانسوی بعد از اطلاع از موضوع او را بازداشت کرده اند.

Advertisement2 قاتل داعشی سه شنبه صبح با چاقو به یک کلیسا در فرانسه حمله کردند و عده ای را به گروگان گرفتند. آنها سر کشیش 86 ساله کلیسا را بریدند و یکی دیگر از گروگان ها را بشدت زخمی کردند.

به گزارش دیلی میل یکی از حمله کنندگان به کلیسا جوان 19 ساله ای بوده که در نزدیکی این کلیسا زندگی می کرده است. او 2 بار سعی کرده بوده تا به سوریه سفر کند اما پلیس جلوی سفر او را گرفته بوده است.

این فرد عادل کرمیش نام دارد، و پیشتر به اتهام های تروریستی توسط پلیس بازداشت و در ماه مارس گذشته آزاد شده بود. او برای اولین بار در سن 17 سالگی سعی کرد که از طریق مونیخ به سوریه برود، اما پلیس آلمان او را دستگیر و به فرانسه تحویل داد.

دومین بار در ماه مه سال گذشته او سعی کرد که به سوریه برود، اما پلیس ترکیه او را دستگیر کرد و به ژنو سویس فرستاد. در ژنو پلیس سویس او را دستگیر کرد و تحویل مقامات فرانسه داد.

او بخاطر عملیات تروریستی در دادگاه محکوم شد، اما به دلیل کم سنی به او اجازه داده شد تا در خانه پدرش زندگی کند و به وسیله یک حلقه که به پایش وصل بود زیر نظر قرار داشت و می بایست خود را به پلیس محلی معرفی می کرد. اما این اقدامات نتوانست جلوی جنایت تروریستی او را در کشتن کشیش کلیسا و زخمی کردن نمازگزاران بگیرد.

بر اساس حکم دادگاه این داعشی می توانست بین ساعت 8 صبح تا 12:30 آزاده در شهر حرکت کند. او ساعت 9:45 صبح با چاقو وارد کلیسا شد و کشیش 86 ساله، که اتفاقا دوست امام مسجد مسلمانان در آن شهر نیز بود، را بکشد.

ساعت 11 صبح به وقت پاریس عملیات گروگانگیری در کلیسا با قتل کشیش و زخمی کردن یکی از گروگانگیران پایان یافت، و در ساعت 12:30 پلیس فرانسه این جوان را که در حال بازگشت به خانه بود کشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size