افزایش بنزین مازاد در بازار، امیدها برای افزایش قیمت نفت را از میان برده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درست در زمانی که امید می رفت مشکلات عرضه بیش از اندازه نفت در بازار تعدیل شود، افزایش عرضه بنزین امید به بهبود بازار این کالا را از میان برد.

به گزارش ولستریت ژورنال، عرضه بیش از اندازه بنزین در سراسر جهان جای افزایش تولید نفت خام را در بازار گرفته و به دردسر جدید تجار نفت تبدیل شده است.

همین امر باعث شده تا قیمت نفت طی ماه گذشته بیش از 8 درصد کاهش یابد و روز سه شنبه به 42.92 دلار برای هر بشکه برسد. در روز چهارشنبه نیز قیمت ها تغییر چندانی نداشت و نفت تکزاس در نیویورک به 42.97 دلار برای هر بشکه معامله شد. نفت برنت نیز در این روز 44.66 دلار برای هر بشکه بود.

علت این کاهش قیمت، خرید زیاد نفت از سوی پالایشگاهها در طی دو سال گذشته است. در حالی که تقاضا برای بنزین در تابستان امسال خوب بوده، ولی به علت افزایش تولید بنزین به ویژه در آمریکا، قیمتهای این کالا را کاهش داده است.

به گزارش سی.تی.گروپ، ذخایر بنزین در جهان رو به افزایش گذاشته و به سطح 500 میلیون بشکه رسیده است. قیمت بنزین نیز نسبت به سال گذشته 25 درصد کاهش یافته، و قیت بنزین در جایگاههای آمریکا هم اکنون در پایین ترین سطح از سال 2004 به این سو می باشد. پیش بینی می شود که قیمت نفت در تابستان امسال به سطح 40 دلار برای هر بشکه برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید