تنها با چنین هیکلی از تصادفات وحشتناک رانندگی جان سالم بدر می‌برید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیکل "گراهام" با سینه ای بزرگ، کله ای گنده و بدون گردن به گونه ای طراحی شده که بتواند در تصادف های رانندگی زنده بماند.

پاتریشیا پیچینی، مجسمه ساز استرالیایی، در ایالت ویکتوریا و در یک برنامه برای بالابردن ایمنی راه ها، گراهام را خلق کرده است.

پیچینی با استفاده از دانش دکتر کریستیان کنفیلد، جراح تصادفات رانندگی، و دیوید لوگان، مهندس ایمنی راه ها، بدنی را طراحی کرده که بتواند در تصادف های با سرعت بالا زنده بماند.

هیکل بقچه مانند گراهام، با سینه بزرگ و چندین پستان، که حکم ایربگ را برای دنده ها بازی می کنند، نشان می دهد که چقدر بدن انسان در مقابل تصادف های رانندگی آسیب پذیر است.

نداشتن گردن جلوی شکستگی و ضربه نخاع را می گیرد، در حالیکه صورت صاف و چاقالوی گراهام از بینی و گوش محافظت می کند. پوست گراهام هم از پوست معمولی انسانها کلفت تر است. گراهام با این هیکل هم در هنگام رانندگی در امان است و هم وقتی پیاده راه می رود.

پاهای او قوی است و می تواند از مسیر یک خودرو به کناری بپرد، و زانوهای او در تمامی جهت ها خم می شود و در هنگام تصادف با خودرو احتمال کمتری دارد که بشکند.

دکتر کنفیلد می گوید که حتی قوی ترین مردان نیز نمی توانند هنگام تصادف رانندگی خود را در جا نگهدارند. او می گوید: "حتی سرعت های پایین همچون 25، 30 و 35 کیلومتر در ساعت هم ضربه های خطرناکی هستند."

"بیشترین جراحت ها به سر وارد می شود. وقتی سر متوقف می شود، مغز در درون جمجمه به جلو حرکت می کند، و در برخورد با استخوان سر له می شود. سپس به عقب برمی گردد و به استخوان عقب سر می خورد."

دکتر لوگان، متخصص ایمنی راه ها می گوید: "بدن ما آمادگی مقابله با شرایط تصادف ها در سرعت های بالا را ندارد. بدن ما هنگام رانندگی در جاده ها پر از انرژی است، و هنگام تصادف باید این انرژی مهار شود."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید