هوای آتشین کویت بالاترین درجه حرارت روی کره زمین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روز چهارشنبه گذشته یک روز تاریخی برای کویت بود و بالاترین درجه حرارت کره زمین در این کشور به ثبت رسید. به گزارش سازمان هواشناسی جهانی، در این روز درجه حرارت کویت به 54 درجه سانتی گراد یا 129 درجه فارنهایت رسید و این بالاترین درجه حرارت ثبت شده در جهان است.

عیسی رمضان، کارشناس هواشناسی اداره هواپیمایی کشوری کویت، در حساب تویتری خود درجه حرارت مناطق مختلف کشور کویت را منتشر کرده است، و بر اساس این لیست منطقه "مطربه" در شمال غربی کویت در نزدیکی مرز عراق 54 درجه ثبت شده است.

بالاترین درجه حرارتی که تا کنون ثبت شده مربوط به 10 ژوئیه سال 1913 است که در "دره مرگ" در ایالت کالیفرنیا بوده است. اما هواشناسی نوین این درجه حرارت را که با ابزارهای قدیمی ثبت شده چندان مورد اعتماد نمی داند.

یک رکورد دیگر نیز در 13 سپتامبر 1922 در کشور لیبی به ثبت رسیده که 58 درجه سانتیگراد یا 136.4 درجه فارنهایت است. اما به گزارش سازمان جهانی هواشناسی، این درجه حرارت که 90 سال پیش در یک پادگان نظامی ایتالیایی ثبت شده "صحیح" نمی باشد.

راندی سیروینی، استاد دانشگاه آریزونای آمریکا و مسئول ثبت درجه حرارت مناطق مختلف، معتقد است درجه ثبت شده در کشور لیبی با دستگاههایی اندازه گیری شده که درجه حرارت را بیشتر از آنچه هست نشان می داده است.

کریستوفر بارت، مورخ معروف هواشناسی، روز شنبه به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت که کتاب گینس ضمن ثبت کشور کویت بخاطر بالاترین درجه حرارت در روز چهارشنبه گذشته، شهر بصره را نیز به عنوان گرمترین نقطه بعدی با درجه حرارت 53.9 سانتیگراد یا 129 درجه فارنهایت ثبت کرده است.

Advertisement

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size