ناآرامی در پی گروگان گرفتن شماری از افسران در پایتخت ارمنستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه های ارمنستان روز یکشنبه گزارش دادند که گروهی از مردان مسلح با حمله به یک پاسگاه پلیس در ایروان پایتخت این کشور، افسران حاضر در این پاسگاه را به گروگان گرفتند.

بر اساس این گزارش ها خودروهای پلیس و خودروهای زرهی خیابان های منتهی به پاسگاه پلیس اربونی را مسدود کرده اند. این در حالی است که خبرنگاران اجازه ورود به منطقه و ارائه گزارش درباره این حادثه را ندارند.

هم اکنون مذاکرات با شبه نظامیان مسلح برای تسلیم شدن صلح آمیز به مقامات ارمنستانی ادامه دارد.

آژانس امنیت ملی ارمنستان گزارش داد حامیان این شبه نظامیان با استفاده از پایگاه های خبری و رسانه های اجتماعی در تلاش برای گسترش اطلاعات جعلی درباره آغاز یک قیام مسلحانه و اشغال ساختمان ها هستند.

یک عضو جنبش «پارلمان موسس» گفت که آنهایی که این ساختمان را به اشغال خود در آورده اند نیز از اعضای این جنبش هستند. آنها خواستار آزادی ژیرایر سفیلیان بنیانگذار این جنبش هستند که چندین هفته پیش دستگیر شد.

وی همچنین گفت: پلیس از خودروی زرهی برای حمله به افرادی استفاده کرده است که این ساختمان را اشغال کرده اند و چندین تن را زخمی کرده است.

وی افزود زمانی که سفیلیان از زندان آزاد شود و به آنها بپیوندد، آنها مرحله بعدی درخواست خود را آغاز خواهند کرد که همانا استعفای سرژ سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان و انتقال قدرت به مردم است.

بر اساس این گزارش تاکنون یک نفر در این گروگانگیری کشته شده و تعدادی مجروح شده اند.

همچنین رییس پلیس این بخش نیز زخمی شده که حال وی وخیم است. یکی از افراد مسلح نیز با شلیک پلیس مجروح شده است. براساس آخرین گزارش ها دو نفر از فرماندهان پلیس گروگان افراد مسلح هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size