درخشش پهپادهای تجاری در نمایشگاه هوایی بریتانیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پهپاده های تجاری و سازندگان بین المللی این هواپیماهای بدون سرنشین در نمایشگاه هوایی سال جاری بریتانیا حضوری چشمگیر دارند. نمایشگاه هوایی بریتانیا هر 2 سال یکبار در محله "فارن بروو" در جنوب غربی شهر لندن برگزار می شود.

در نمایشگاه امسال که هفته جاری برگزار می شود بیش 90 شرکت سازنده پهپاد و قطعات آن حضور دارند، که نشان از رشد سریع این بخش از صنعت هواپیمایی دارد.

در نمایشگاه امسال حتی یک مسابقه سرعت پهپادها در باند پروازی این نمایشگاه برگزار می شود و در کنار آن یک برنامه اطلاع رسانی عمومی در باره ایمنی پهپادها نیز در نظر گرفته شده است.

یک کارشناس هوایی به روزنامه والستریت ژورنال گفت: در گذشته رویدادهای پهپادی این نمایشگاه بقدری ناچیز بود که به آسانی از دید عمومی خارج می شد. اما امسال توجه بیشتری به این نوع از هواپیماها شده است."

انجمن پهپادی بریتانیا در سال گذشته فقط 100 عضو داشت، اما این انجمن در سال جاری بیش از 400 عضو دارد. کشورهای غربی هم اکنون مشغول بررسی قوانین مربوط به پرواز پهپادهای تجاری زیر 25 کیلو هستند تا آن را به روز کنند. بر اساس برآوردها قرار است ارزش این صنعت تا 10 سال دیگر به 14 میلیارد دلار برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید