اردوغان این‌گونه وزیر خارجه بلغارستان را متقاعد به ترک سیگار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، شنبه ۹ ژوئیه توجه بسیاری از شرکت کنندگان در نشست سران ناتو در شهر ورشو را به خود جلب کرد. او به سمت دانیل میتوف وزیر امور خارجه بلغارستان رفت و از او خواست دست از سیگار کشیدن بردارد.

به نوشته روزنامه «خبر ترک»، اردوغان به سمت وزیر امور خارجه بلغارستان در جایگاه ویژه سیگار کشیدن در نشست ورشو رفت و اقدام به گرفتن پاکت سیگار از دست او کرد و از او خواست دیگر هیچ‌گاه سیگار نکشد.

در برابر این رفتار ناگهانی، میتوف به رئیس جمهوری ترکیه قول دارد سیگار را ترک کند. اردوغان هم روی پاکت سیگاری که از میتوف گرفته بود امضا کرد و به او پس داد.

این اولین باری نیست که اردوغان از دیگران می‌خواهد سیگار را ترک کنند. او در مراسم عید فطر در یکی از مساجد ترکیه، دست در جیب شخصی کرد که در آن سیگار را دید. هنگامی که این شهروند ترکیه خواست به اردوغان سلام کند، رئیس جمهوری ترکیه از او خواست در حضور مردم قول بدهد که برای همیشه سیگار را ترک می‌کند.

در سال ۲۰۱۴ هنگامی که اردوغان در میان محافظان و هواداران خود در یکی از خیابان‌های استانبول راه می‌رفت، متوجه شخصی شد که در قهوه‌خانه در حال سیگار کشیدن است. با وجود این‌که این جوان با دیدن اردوغان شروع به ابراز احساسات کرد، اما او از همراهانش خواست این جوان را به خاطر سیگار کشیدن در مکانی در بسته، جریمه کنند. سیگار کشیدن در اماکن در بسته در ترکیه ممنوع است و شخص خاطی، ۳۰ تا ۵۰ دلار جریمه می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم