وحشت در دالاس.. تک تیراندازها ۵ نیروی پلیس آمریکا را کشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شامگاه پنجشنبه ۷ ژوئیه، در اثر تبادل آتش میان تعدادی تک تیرانداز و نیروهای پلیس در شهر دالاس آمریکا، ۵ نیروهای پلیس کشته شده و ۶ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این تبادل آتش در جریان تظاهرات اعتراض آمیز به کشته شدن دو مرد سیاه پوست به ضرب گلوله نیروهای پلیس در این هفته روی داد.

ساعاتی بعد نیروهای پلیس اعلام کردند که یک مظنون به کشتن ۴ نیروی پلیس دستگیر و مظنون دوم هم کشته شد.

ابتدا پلیس دالادس در توییتر خود اعلام کرد: «شب سختی بود، با کمال حزن و اندوه مرگ پلیس پنجم را اعلام می‌کنیم». آمار اولیه قربانیان حادثه ۴ کشته از نیروهای پلیس و ۷ زخمی بود که حال ۳ تن از آن‌ها وخیم بود.

تبادل آتش میان نیروهای پلیس و یکی از مظنونان که در یک پارکینگ در وسط شهر پنهادن شده بود، برای چند ساعت به طول انجامید.
مقام‌های آمریکایی توقف پرواز هواپیماها بر فراز دالاس واقع در ایالت تگزارش را اعلام کردند.

پنجشنبه در چند منطقه در آمریکا در اعتراض به خشونت نیروهای پلیس و خواست اجرای عدالت برگزار شد. این تظاهرات شامل ایالت‌های الینوی، لویزیانا، مینیسوتا، فلوریدا، میشیگان، واشینگتن، تگزس و پنسیلوانیا شد. صدها تن هم در منهاتن نیویورک هم تظاهرات کرده که نیروهای پلیس اقدام به دستگیری ۱۰ از آن‌ها کردند.

این حوادث باعث شد که تحقیقی در سطح فدرال در حادثه کشتن دو شهروند سیاه پوست در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در ایالت‌های لویزیانا و مینیسوتا توسط نیروهای پلیس آغاز شد.

از سویی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا جمعه خواستار اصلاح ساختار پلیس آمریکا شد.

اوباما در بدو رسیدن به ورشو به منظور مشارکت در نشست سران کشورهای عضو پیمان ناتو، به خانواده‌های در جوان سیاه پوست تسلیت گرفت. او نسبت به این که آمریکا «بارها شاهد فجایعی از این قبیل بود» ابراز تاسف کرد.

او گفت که آمریکایی‌های غیر سفید پوست، بیشتر از دیگران در معرض بازداشت، بازرسی بدنی یا حتی کشته شدن توسط نیروهای پلیس هستند. او از شهروندان سفید پوست آمریکا خواست گمان نکنند این پدیده تنها مرتبط به اقلیت‌ها است.

اوباما از لایحه اصلاح ساختار پلیس که کاخ سفید سال گذشته آن را تهیه کرده بود، دفاع کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید