با 7 خاصیت معجزه‌آسای مخلوطی از عسل و دارچین آشنا شوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مخلوط عسل و دارچین تاثیر معجزه‌آسایی در مبارزه با بسیاری از بیماری ها و مشکلات جسمی دارد. بشر از گذشته‌های دور به تجربه دریافته بود که مخلوط این دو به تندرستی بدن کمک می‌کند.

بسیاری از پژوهش‌های طبی تاکید کرده‌اند که این مخلوط سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و در نتیجه مانع راه یافتن بیماری‌ها به جسم انسان می‌شود.

برخی پژوهش‌ها نشان داده که عسل قدرت دفاعی گلبول‌های سفید را دو چندان کرده و در نتیجه روند مقابله با باکتری‌ها و میکروب‌ها را شتاب می‌بخشد.

به گزارش سایت "بولد اسکای" متخصص در زمینه بهداشت و درمان، مخلوطی از عسل و دارچین از سال‌های دور برای معالجه برخی بیماری‌ها به کار می‌رفت، اما اینک آخرین پژوهش‌ها بر استفاده از این مخلوط صحه گذاشته، آن را برای درمان سرماخوردگی، عفونت کیسه صفرا، التهاب مفاصل و نیز بیماری‌های عروقی تجویز می‌کند.

ما در اینجا از میان خواص بسیاری که مخلوط عسل و دارچین دارد 7 ویژگی درمانی برجسته را ارایه می‌کنیم:

1-این مخلوط دارای خاصیت آنتی بیوتیک و ضدعفونی کننده است و با باکتری‌ها و ویروس‌ها به خوبی مبارزه می‌کند. نوشیدن روزانه یک فنجان چای سبز با افزودن مخلوط عسل و دارچین به آن، سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

2- شما می توانید مخلوط عسل و دارچین را روی یک قطعه نان تست بمالید و روزانه مصرف کنید. این خوراک برای تقویت قلب مصون داشتن آن از انسداد عروق سودمند باشد.

3-اگر می‌خواهید از درد مفاصل رها شوید، یک قاشق چایخوری از دارچین آسیاب‌ شده و دو قاشق عسل را به یک فنجان آب گرم اضافه کنید و هر روز دو بار آن را مصرف کنید.

4- برای جلوگیری از عفونت کیسه صفرا دو قاشق عسل و دو قاشق دارچین آسیاب شده را به یک فنجان آب گرم افزوده و روزانه مصرف کنید.

5-در صورتی که از سینوزیت، سرماخوردگی و سرفه رنج می‌برید، مقداری دارچین را به یک قاشق عسل افزوده و روزی دو بار مصرف کنید.

6-اگر به فکر کنترل کلسترول خون خود هستید می توانید مخلوطی از دو قاشق عسل و سه قاشق دارچین را به یک لیوان آب افزوده و روزانه مصرف کنید.

7- برای توقف سوزش معده، مقداری دارچین را به یک قاشق عسل اضافه و مصرف کنید فورا احساس راحتی خواهید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید