اوباما برای فعالیت در کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون کاخ سفید را ترک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژوئن ۲۰۰۸، هیلاری کلینتون در سخنانی، توقف تلاش برای دست‌یابی به نامزدی حزب دموکرات را در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را اعلام کرد و گفت هرچه در توان دارد برای رسیدن باراک اوباما به ریاست‌جمهوری، به کار خواهد بست.

اکنون سه‌شنبه ۵ ژوئیه، اوباما جبران می‌کند و برای کمک به کلینون در کمپین انتخاباتی‌اش، کاخ سفید را ترک می‌کند.

اوباما سه‌شنبه ۵ ژوئیه، مشارکت خود را در کمپین انتخاباتی وزیر امور خارجه‌ سابقش خانم هیلاری کلینتون آغاز کرد. از سه‌شنبه، نخستین دور از سفرهای انتخاباتی اوباما در ستاد انتخاباتی کلینتون آعاز شد تا از رای‌ دهندگان بخواهد، رقیب سابقش را انتخاب کنند. این اتفاق چند ماه پس از آن صورت می‌گیرد که هیلاری کلینتون در حال رقابت درون خزبی با سناتور برنی سندرز بود، اما اکنون با دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری رقابت می‌کند.

اوباما ماه گذشته در پیامی ویدیویی، از نامزدی هیلای کلینتون اعلام حمایت کرد. او گفت که کسی در میان نامزدها، استعادهایی همچون هیلاری کلینتون ندارد.

اما حضور علنی اوباما در کنار کلینتون به عقب افتاد، دلیل هم حمله مسلحانه به کلوپ همجنسگرایان در اورلاندوی ایالت فلوریدا بود.

اوباما در پیام ویدیویی خود گفته بود: «از نزدیک مدیریت، پایبندی او به ارزش‌های ما و شخصیت قوی هیلاری کلینتون را دیدم. من در کنار هیلاری کلینتون هستم، بسیار هیجان دارد، بی صبرانه منتظر خروج و آغاز مشارکت در کمپین هیلاری هستم.».

اوباما مشارکت خود در کمپین هیلاری را در ایالات کارولینای شماری آغاز کرد. او در سال ۲۰۰۸ در این ایالت پیروز شده بود اما در سال ۲۰۱۲ شکست خورده بود.

حضور اوباما در کنار بانوی اول سابق آمریکا، پایانی خواهد بود بر روابط پر افت و خیزشان که در مجس سنا، آغاز شد. این روابط دوستانه بود اما در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۰۸ تیره شد. پس از سپردن وزارت امور خارجه به کلینتون، روابط بار دیگر گرم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید