نماز عید فطر در شهر ساتمپتون بریتانیا لغو شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دلیل تنش های نژادی ناشی از رفراندم بریکسیت، نماز عید فطر در شهر ساتمپتون بریتانیا لغو شد.

به گزارش سایت خبری دیلی میل، در نماز عید فطر ساتمپتون معمولا بیش از 2 هزار نفر از مسلمان این شهر شرکت می کردند، و این یک رویداد بزرگ در این شهر به حساب می آید. این نماز قرار بود روز سه شنبه در این شهر برگزار شود.

برگزار کنندگان این مراسم "اکادمی فرهنگی بنگلادشی های بریتانیا" است، که بعد از تهدید گروه های راست گرا در برگزاری تظاهرات اعتراضی، تصمیم گرفتند نماز عید فطر را لغو کنند.

در پی تهدید گروه های راست گرا، قرار بود یک تظاهرات ضد نژاد پرستی نیز در این شهر برگزار شود، اما برگزار کنندگان نماز عید فطر تصمیم گرفتند تا "به نفع تمام جوامع ساکن در این شهر" از برگزاری نماز عید فطر صرفنظر کنند.

در پی رفراندم بریکسیت، و مخالفت اکثریت مردم بریتانیا با مهاجرت خارجیان به این کشور، گروه های راست گرا در شهر ساتمپتون از مردم این شهر خواستند در پشتیبانی از بریکسیت و پایان دادن به موج مهاجرت در تظاهرات نماز عید فطر شرکت کنند.

شر ستار، رئیس انجمن بنگلادشی های بریتانیا به دیلی میل گفت: "در پی بالاگرفتن موج ضد مهاجرت در بریتانیا و رفراندم بریکسیت، ما تصمیم گرفتیم برگزاری مراسم نماز عید فطر در یکی از پارکهای شهر را لغو کنیم."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید