بنگلادش: 20 خارجی در حمله داکا کشته شدند

گروگانگیری در داکا با کشته شدن 6 مهاجم و آزادی گروگان‌ها پایان یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش بنگلادش روز شنبه اعلام کرد که در عملیات گروگانگیری در داکا پایتخت این کشور 20 نفر که بیشتر آنها ایتالیایی و ژاپنی هستند، کشته شدند.

مقامات مسئول در نیروهای امنیتی بنگلادش به عملیات گروگانگیری توسط افراد مسلح در هتلی در داکا پایتخت این کشور پایان دادند. در جریان این عملیات، 6 تن از گروگانگیران، کشته و 13 نفر از گروگانها از جمله 3 خارجی و 10 شهروند بنگلادشی، آزاد شدند.

رشید الحسن، سخنگوی ارتش گفت که عملیات پایان یافت و وضع هم اکنون تحت کنترل کامل نیروهای امنیتی است.

از سوی دیگر، توهین محمد مسعود، فرمانده گردان واکنش سریع، در گفتگو با تلویزیون هندی «تایمز ناو» اظهار داشت که 6 تن از گروگانگیران کشته و 13 گروگان آزاد شدند.

پیشتر، نیروهای امنیتی بنگلادش از حمله به رستورانی که دهها نفر توسط افراد مسلح به گروگان گرفته شده اند، خبر دادند. یک مقام مسئول گفته است:« عملیات آغاز شد. نیروهای ویژه به رستوران حمله کردند.»

گفتنی است که داعش مسئولیت این حمله و گروگانگیری را بر عهده گرفته است.

خبرگزاری اعماق وابسته به گروه داعش اعلام کرد که عوامل این گروه یک رستوران را در پایتخت بنگلادش که معمولا مشتریان خارجی هستند، مورد حمله قرار داده است.

پلیس بنگلادش شامگاه جمعه گزارش داد که در یک رستوران واقع در کوی دیپلماتیک در نزدیکی داکا پایتخت بنگلادش، میان نیروهای پلیس و یک گروه مسلح تبادل آتش صورت گرفت.

بنظیر احمد رئیس یگان واکنش سریع پلیس بنگلادش گفت که مهاجمان شماری از افراد را در رستوران به گروگان گرفته اند.

برخی گزارش ها، از وجود شماری خارجی در میان گروگانها خبر می‌دهد. این رستوران در منطقه مرفه نشین جولشان که معمولا خارجی‌ها در آن سکونت دارند، قرار دارد.

احمد، شمار مهاجمان را بین هشت تا نه نفر اعلام کرد. او افزود که مهاجمان به سمت نیروهای پلیس تیراندازی کردند. در جریان این حادثه یک پلیس کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند.

بنگلادش تاکنون شاهد چند عملیات تروریستی بوده است. این حملات روزنامه‌نگاران، ملحدان و پیروان اقلیت‌های دینی را هدف قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم