.
.
.

نایجل فراج: نمایندگان پارلمان اروپا خروج بریتانیا را "باور" نمی‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نایجل فراج، رهبر حزب راستگرای "استقلال بریتانیا" و نماینده پارلمان اروپا، در سخنرانی روز سه شنبه خود به نمایندگان پارلمان اروپا گفت که از حالت "ناباوری" نسبت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بیرون بیایند.

پارلمان اروپا روز سه شنبه 28 ژوئن تشکیل جلسه داد تا به موضوع خروج بریتانیا از این اتحادیه رسیدگی کند. مردم بریتانیا روز پنجشنبه گذشته در یک رفراندم رای به خروج این کشور از اتحادیه اروپا دادند.

به نوشته روزنامه بریتانیایی "تلگراف"، فراج در سخنرانی خود گفت "بریکسیت" یک "بارقه امید" برای دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپاست. او نمایندگان پارلمان اروپا را متهم کرد هرگز در هیچ فعالیت اقتصادی مشارکت نداشته اند، و این گفته او باعث هیاهوی نمایندگان و "هو" کردن فراج شد.

فراج که از مدافعان بریکسیت است، خواستار یک "برخورد عاقلانه" نسبت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شد و گفت اگر کشورهای اروپایی بخواهند با این موضوع احساسی برخورد بکنند و جلوی تجارت آزاد با بریتانیا را بگیرند، متضرر خواهند شد.

فراج گفت که بریتانیا آخرین کشوری نخواهد بود که اتحادیه اروپا را ترک می کند، و مردم عادی اروپا از عملکرد شرکتهای چندملیتی، بانکها و سیاستمداران ناراضی هستند.